Відкриття музею “Історія села Дубаневичі”

8 травня 2011 року о 13.00, в День Матері, в Дубаневицькій ЗОШ І-ІІ ступенів відбулося відкриття музейної кімнати ”Історія села Дубаневичі”. На відкриття прибули голова Городоцької районної державної адміністрації Ю.Я.Візняк, заступник голови Городоцької РДА з гуманітарних питань С.І.Книшик, керівник відділу освіти Городоцької РДА І.А. Яскевич.

У вступному слові директор Дубаневицької ЗОШ І-ІІ ступенів повідомив про презентацію проекту “Історія села Дубаневичі”, яка втілилась у створення музейної кімнати, де представлені документи, фотографії, експонати, які відображають побут, звичаї, традиції села, заняття та ремесла його жителів. Робота над поповненням музею буде продовжуватись. ” Римський поет Сенека зазначав: “Люблять Батьківщину не за те, що вона велика, а за те, що вона своя”. – сказав директор, – Для нас Батьківщина розпочинається з Дубаневич. Ми повинні пам’ятати свою історію, славні традиції села, не забувати про звичаї села, народні пісні, фольклор, які можуть вмерти разом із старшими людьми. що є їх носіями. Школа працює над багатьма суспільно-корисними для громади села проектами в рамках громадсько-активної школи”. Директор школи Маковецький В.В. висловив побажання всім muzei4членам громади активніше долучатися до реалізації проектів, допомогти поповнити музей новими експонатами. Він представив почесних гостей свята – керівників району.

Учениця 7 класу Іванчук Роксолана за давньою українською традицією на вишиваному рушникові вручила хліб-сіль голові Городоцької районної адміністрації Візняку Ю.Я.

Перед присутніми виступив голова Городоцької РДА Ю.Візняк, який щиро поздоровив всіх жінок зі Святом Матері, наголосив на збереженні історичної пам’яті, звичаїв та традицій нашого народу, відзначив значимість відкриття музейної кімнати для громади села, попросив жителів сприяти поповненню експонатами та матеріалами музей.

… І прозвучала пісня у виконанні художнього керівника Народного дому “Просвіта” Тишкун Г.І., яку вона написала сама, – “Дубаневичі рідні мої”. Пісня була підхоплена присутніми на святі жителями села.

Потім голові Городоцької РДА Візняку Ю.Я. і керівнику відділу освіти Яскевичу І.А. надали почесне право перерізати стрічку і відкрити музейну кімнату. Парох місцевої церкви св.Миколая отець Іван освятив музейну кімнату, подякував ініціаторам її створення, закликав берегти і примножувати звичаї і традиції, історичні реліквії громади.

На завершення координатор проекту “Історія села Дубаневичі” , вчитель історії Голубець І.Г. провела для присутніх екскурсію, познайомивши з історією та розвитком села Дубаневичі.

Голова Городоцької РДА Ю.Я.Візняк відвідав Дубаневицьку ЗОШ І-ІІ ступенів, поцікавився здобутками та проблемами школи, місцевої громади, пообіцяв сприяння у вирішенні невідкладних важливих питань.

Залишити відповідь