Інформація про роботу відділу освіти Городоцької РДА за І квартал 2015 року

Мережа загальноосвітніх навчальних закладів
Станом на 01.04.2015 року р. в районі функціонує 52 заклади освіти, в т.ч.:
14 ЗОШ І-ІІІ ст..,
22-ЗОШ І-ІІ ст..,
6 –ЗОШ І ст..,
1 – вечірня ЗОШ ІІ-ІІІ ст.
9 – навчально – виховних комплекси,
в яких навчається 7139 учнів. Середня наповнюваність у класах 16,41 учні. У 2 ЗНЗ навчається 217 учнів в другу зміну. Працює 24 групи продовженого дня.
Кількість вчителів у загальноосвітніх навчальних закладах – 1109,
середнє навантаження вчителя – 14 годин

Дошкільна освіта
Дошкільною освітою охоплено 1792 дитини. З них: ДНЗ -1150 дітей, НВК – 266 дітей. Дошкільні групи – 376 дітей при ЗОШ. Це своєрідна підготовка в останній рік перед школою, із такими дітьми займаються вчителі початкових класів.
У районі функціонує 15 дошкільних навчальних закладів. Продовжується робота щодо розвитку мережі ДНЗ району. Охоплення дітей дошкільною освітою від 1-6 років збільшилось на 7%, що становить 39%, а дітей 5-ти річного віку охоплено 100%.
У 2014 р. відкрилися дошкільні відділення при сільських загальноосвітніх навчальних закладах с.с. Коропуж, Завидовичі, Родатичі.
З 1 квітня 2015 року 11 ДНЗ району передано до спільної комунальної власності Городоцької районної ради.
Основним напрямком роботи дошкілля є формування готовності дітей до навчання у школі, створення умов для здобуття якісної дошкільної освіти.

Позашкільна освіта
У районі діє 3 позашкільні навчальні заклади, в яких функціонує 67 гуртків, які відвідує 1272 дітей (МАМ м. Городка та м. Комарно, ДЮСШ). Значна частина дітей займається у шкільних гуртках.
Мережа котелень
На балансі відділу освіти Городоцької РДА знаходиться 40 котелень. З них 35 працюють на газовому опаленні, 3 котельні (Заверещицька, Градівська, Добрянська ЗОШ) працюють на електриці, 11 навчальних закладів мають печі на газовому опаленні, 3 школи (Путятицька, Милятинська, Повітненська ЗОШ) – електроопалення (електропіки та електроконвектори). У двох школах пічне опалення на вугілля (Тучапська та Шоломиницька ЗОШ), а Городоцька ЗОШ № 4, Грімненська ЗОШ І-ІІІ ступенів, Мшанська ЗОШ І-ІІІ ступенів, Керницький НВК – позавідомчі котельні на твердому паливі (дрова – брикети).

Методична робота
Проведено:
– 47 засідань районних методичних об’єднань з предметів,
– 6 засідань творчих груп учителів,
– 5 занять школи педагогічної майстерності,
– 7 занять шкіл молодого вчителя,
– 2 семінари-практикуми для заступників директорів шкіл з навчально-виховної роботи,
– 1 засідання методичної ради, на якому затверджено і рекомендовано до друку 2 методичні розробки.
Проведено заходи:
– у січні пройшла акція «Запалімо свічку милосердя»;
– у загальноосвітніх школах району проведено атестацію педагогічних кадрів, усі працівники відділу освіти взяли участь у засіданнях атестаційних комісій;
– на відзначення Шевченківських днів: літературні вечори, тижні, конкурси;
– вечір «Розумники-розумниці», де відзначили переможців всеукраїнських олімпіад з базових дисциплін». За результатами ІІІ етапу (обласного) 18 учнів району здобули призові місця. Переможці нагороджені грамотами та книгами.
– організовано роботу щодо реєстрації учнів загальноосвітніх шкіл району для участі в основному зовнішньому оцінюванні, проведено навчання педагогів які будуть працювати в пунктах незалежного оцінювання;
– 21 та 28 березня організовано участь учнів 11 класів у пробному незалежному оцінюванні;
– учні загальноосвітніх шкіл району взяли участь у міжнародному конкурсі «Кенгуру-2015»;
– проведено конкурс учнівських агітбригад «Молодь обирає здоров*я»;
– «Менделєєвські читання» ( до 180-річчя від дня народження Д.Менделєєва, 1405-річчя відкриття періодичного закону);
– відзначено День Соборності України, День пам’яті Героїв Крут (бесіди, тематичні лінійки, години класного керівника);
– відзначено 110 річницю від дня народження українського письменника Уласа Симчука (тематичні вечори, літературні читання, тематичні виставки творів);
– Освітянський вертеп взяв участь в обласному фестивалі-конкурсі «З Різдвом у серці» і здобув І місце.

На виконання наказу Департаменту освіти і науки «Про організацію підвищення кваліфікації педагогічних працівників області у 2014-2015 н.р.» та згідно з планом роботи ЛОІППО 112 педагогічних працівників нашого району пройшли курси підвищення кваліфікації та отримали посвідчення.
Завершили навчання і здали комплексний залік вчителі початкових класів, які атестувалися у 2016 році.
19 березня проведено «Міжнародний математичний конкурс «Кенгуру», в якому взяли участь 1322 учні 2-11 класів, що становить 21% усіх учнів району.

Спортивно-масова робота
20.02.2015 р. – обласний турнір з настільного тенісу присвячений пам’яті героїв Небесної сотні (108 учасників).
21.02.2015 р. – турнір з мініфутболу присвячений пам’яті героїв Небесної сотні серед учнів ДЮСШ 2003-2004 р.н.
12.03.2015 р. – Всеукраїнський турнір з гандболу серед учнів 1999 р.н. (дівчата) м.Новояворівськ – здобули ІІ місце.
20.03.2015 р. – Всеукраїнський турнір з гандболу Весняний пролісок серед учнів 2002 р.н. і молодших м.Жидачів, здобули ІІ місце.

Підвіз учнів
Організація регулярного безоплатного перевезення учнів до місць навчання і додому є складовою частиною забезпечення реалізації прав громадян на здобуття повної загальної середньої освіти. У Городоцькому районі за межею пішохідної доступності перебувають і потребують підвезення 568 учнів та 82 вчителів, що проживають у сільській місцевості.
Відповідно до програми «Шкільний автобус» у відділі освіти в районі працює 8 автобусів, які забезпечують 100 % підвезення дітей та вчителів до шкіл та у зворотньому напрямку. З метою поліпшення туристсько-краєзнавчої, навчально-пізнавальної та спортивно-масової роботи, керівникам шкіл надано право використовувати автобуси «Школярик» під час навчально-виховного процесу та в канікулярний час.

Харчування
У 51 загальноосвітніх навчальних закладах організовано харчування школярів. Учні 1-4 класів 100% охоплені безкоштовним харчуванням. З них гарячим харчуванням 2928 учнів, що становить 99,2 % від загальної кількості учнів 1-4 кл. Діти-сироти , позбавлені батьківського піклування та діти з малозабезпечених сімей з 1 по 11 кл. забезпечені безкоштовним гарячим харчуванням.
Вартість харчування одного учні у 1 – 4 класах – 5 грн..
Діти-сироти , позбавлені батьківського піклування – 10 грн..
Загальна сума коштів виділена на харчування 3245,6 тис.грн..

Зміцнення матеріально-технічної бази
1. Переведеного дві котельні (Мшанської ЗОШ та Керницького НВК) на альтернативний вид палива (тверде паливо).
2. Виготовлено ПКД «Реконструкція (впровадження енергозберігаючих заходів) в Підзвіринецькій ЗОШ І-ІІІ ст., Добрянській ЗОШ І-ІІІ ст. і Завидовицькому НВК.
3. Оформлено документи по списанню автотранспорту Мавковицького НВК, Комарнівської ЗОШ І-ІІІ ст., Угрівського НВК, Городоцької ЗОШ № 3.
4. Виготовлено та проведено експертизу ПКД на капітальний ремонт даху та фасаду Дроздовицької ЗОШ І-ІІ ступенів.
5. Проведено паспортизацію котелень, які працюють на природному газу.
6. Розроблено заходи та проводився щоденний моніторинг по економному використанню енергоносіїв, що дало можливість зменшити споживання газу ( в 1 кварталі2015 року проти 1 кварталу 2014 року) на 30 %.
7. Проведено тендерні торги на виконання робіт та закупівлю матеріалів,товарів, надання послуг по харчуванню за бюджетні кошти.
8. Організовано та проведено місячник по прибиранню, озелененню, благоустрою та Дню довкілля у загальноосвітніх навчальних закладах.
9. Виготовлено ПКД і надано заявки на участь в мікропроектах по створенню НВК у Добрянській ЗОШ І-ІІІ ст. і Заверещицькій ЗОШ І-ІІІ ст.
10. Проведено технічне обстеження та одержано заключення про можливість на проведення надбудови шкільного приміщення Бартатівської ЗОШ І-ІІ ст.
Проблемні питання на 2015 рік

– У зв’язку із покращенням демографічної ситуації, збільшується кількість дітей дошкільного віку від 0 до 6 років (у 2013 р. – 4836 дітей, за 1 рік більше на 170 дітей). Значне збільшення дитячого населення та кількості звернень батьків щодо влаштування дітей у дошкільні навчальні заклади призвело до перевищення норм наповнюваності груп у ДНЗ, відсутності у них вільних місць (в районі на 100 місцях у середньому виховується 142 дитини).
– Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №1149 від 08.10.2010 року «Деякі питання розподілу міжбюджетних трансфертів», фінансування дошкільної освіти здійснюється з урахуванням кількості дітей на 1 січня попереднього року. Таким чином, не враховується збільшення кількості дітей протягом року, що створює проблеми з фінансуванням та утриманням новостворених та відновлених дошкільних навчальних закладів.
– Відновлення діяльності ДНЗ. З 1990 до 2011 року призупинили діяльність 9 ДНЗ, з них: 4 – продано, 4 – орендовано, 1 – перепрофільовано.
– Низькі показники охоплення дошкільною освітою у с. Суховоля, смт. Великий Любінь, м. Городку.
– Значна кількість малокомплектних шкіл у сільській місцевості, що не сприяє якості освіти. Станом на 2014 рік в районі функціонує 6 шкіл І ступеня(Андріанівська ЗОШ, Зашковицька ЗОШ, Малолюбінська ЗОШ, Мостівська ЗОШ, Путятицька ЗОШ, Стоділківська ЗОШ) , що становить 11,7 % від загальної кількості. Наповнюваність учнів в даних школах від 5 до 28 учнів.
– Серед загальноосвітніх навчальних закладів І-ІІ ст. з малою наповнюваністю (до 40 учнів) функціонує 8 (15,7%) шкіл ( Кліцківська ЗОШ, Лісновицька ЗОШ, Милятинська ЗОШ, Речичанська ЗОШ, Татаринівський НВК, Тучапська ЗОШ, Чуловицька ЗОШ, Шоломиницька ЗОШ).
– У 1 ЗНЗ І-ІІІ ст. навчається до 100 учнів (Мильчицька ЗОШ) , що становить 2 % від загальної кількості.
– Неможливість реалізувати оптимізацію шкільної мережі без рішення органів місцевого самоврядування.
– У 2 ЗНЗ навчання проходить у дві зміни (Городоцька ЗОШ № 3 та Суховільська ЗОШ). Всього у другу зміну навчається 217 учнів.
– На сьогодні актуальними залишаються проблеми фінансування та забезпечення навчально-методичною літературою, обладнанням.
– Необхідність у розширенні мережі логопедичних пунктів, створенні центру ранньої допомоги дітям з вадами у розвитку.
– Забезпечення навчально-комп’ютерними комплексами загальноосвітніх навчальних закладів І ст. у зв‘язку із запровадженням з 2013 року з 2 класу предмета «Сходинки до інформатики» .
– Підключення ЗНЗ до мережі Інтернет та її використання (на сьогодні підключені до Інтернету 47% ЗНЗ, багато ЗНЗ використовують доступ телефонною лінією, відповідно ефективність такого з‘єднання близька до нуля).
– Переважна більшість комп’ютерів придбані до 2008 року, тобто є морально застарілими.
– За результатами періодичного медичного огляду 341 учень скерований до спеціальної медичної групи – 4,8% від загальної кількості усіх дітей шкільного віку (в області – 5,5%, .в Україні – 6%).
– У 31 навчальному закладі приміщення для занять фізичною культурою відсутні, 1 навчальний заклад використовує для проведення уроків фізичної культури пристосоване приміщення.
– У 2014 році у 8 загальноосвітніх навчальних закладах району не функціонують шкільні їдальні. Через відсутність вільних приміщень немає можливості облаштувати харчоблоки у цих загальноосвітніх навчальних закладах. Для організації харчування учнів місцевим бюджетом передбачено 3421,6 тис. грн., що становить 100 % від потреби. Підвищення вартості продуктів харчування не дає можливості 100% виконувати натуральні норми, передбачені постановою КМУ від 22.11.2004 р. №1591.
– Забезпечення якісного відпочинку дітей шкільного віку не відповідає потребам дітей, недостатньо виділяється відповідних коштів у місцевих бюджетах.
– Недостатнє фінансування позашкільних навчальних закладів;
– зміцнення навчальної та матеріальної бази цих закладів;
– відсутність приміщення ДЮСШ;
– відсутні басейни.
– Більшість будівель освітніх установ, джерел генерації тепла та систем теплопостачання були збудовані в 60-80 роках минулого століття. Для України це були часи низьких цін на енергоносії. Тому питання достатнього теплового захисту будівель, ефективної роботи систем теплопостачання та моніторингу споживання енергоносіїв відводилася другорядна роль.
– Приведення до відповідних норм утримання об’єктів укриття цивільного захисту.
– В структурі витрат бюджету на освіту району енергоносії займають друге місце після витрат на заробітну плату. В останні роки прослідковується тенденція до значного зростання цін на енергію та енергоносії. Різкий зріст цін на паливо, зокрема на природній газ зумовив потребу у перегляді бюджету, та зменшення фінансування деяких програм та необхідності виділення більшої суми коштів на закупівлю палива.
– Незадовільний стан дорожнього покриття приводить до значних перевитрат пального та постійні часті, непередбачувані ремонти шкільних автобусів.

Залишити відповідь