«Ти і твої права»

Права людини не можна кDSCN4272упити, заробити чи успадкувати. Людина має їх від народження – це «природні права» кожної людини.  Ніхто і ніколи не може відібрати право у людини.

Для захисту дітей 20 листопада 1989 р. Генеральна Асамблея ООН прийняла Конвенцію про права  дитини. Та, на жаль, ми щодня є свідками випадків свідомого чи неусвідомленого порушення прав людини та дитини, зокрема.

Для того, щоб ще раз пригадати дітям їхні права , а одночасно і обов‘язки, у Суховільській ЗОШ І – ІІІ ст.  соціальний педагог Панько Наталія Романівна  провела  тренінг  «Ти і твої права».  Заняття проводилось  20 листопада  з учнями 9 – А класу. Метою тренінгу було виховувати в учнів правову свідомість, інтерес до правових знань,  сприяти формуванню правової культури.

В ході заняття проведено бесіду  на тему «Що таке право».  Учасники висловлювали свої думки з приводу того, що вони  вкладають у поняття право. Соціальний педагог пояснювала учням, хто володіє правами людини, хто стежить за дотриманням прав людини і як можна при потребі захистити свої права.

У тренінгу було використано конкурси  «Чи знаєте ви зміст Конвенції ООН про права дитини», «Юридичний марафон» , «Числа у правознавстві»,  гру «Трансплантація серця». Учні  були задоволені , оскільки вони працювали  командами і поставлені  завдання вирішувались досить швидко.

В кінці заняття соціальний педагог  разом з учасниками тренінгу підбили підсумки.  Всі погодились з думкою, що права дають можливість людині існувати і розвиватися як особистості. Діти зрозуміли, що права людини належать кожному і кожен має обов‘язок поважати права іншої людини.

Залишити відповідь