«Я кохав так ніжно їх….»

EF8M6aBQB-0«Я кохав так ніжно їх….»під такою назвою відбувся загальношкільний захід присвячений творчості Т.Г.Шевченка12.02.2016 в Коропузькому НВК, який підготувала вчитель української мови та літератури Лисейко Н.І. та учні школи.

Мета даного заходу: поширювати знання учнів про Т.Г. Шевченка, відомого українського поета, письменника, співця покріпачених, великого Кобзаря; формувати культуру усного мовлення як засобу вільного спілкування та самовираження; стимулювати пізнавальний інтерес дітей; виявляти творчий потенціал школярів; розвивати логічне, образне мислення; створювати умови для розвитку творчої особистості; виховувати пошану до літературної спадщини великого Кобзаря, до історичного минулого рідної землі.

«Велику роль відіграли жінки в житті видатних мужів, зокрема у житті творців літератури. Історія зберегла імена жінок, які полонили серце Тараса. Незавжди почуття поета лишали слід у поезії. Загальновідомо, що Шевченко ніколи не був одружений та не мав дітей. І хоча він так і не створив родинний затишок, про який весь час мріяв, Шевченко ніколи не був самітником чи затворником, він кохав і був коханим. Кохання Шевченка і його любовна лірика допоможе глибше розкрити нам сутність Поета.»-саме це намагались донести учні у своїх виступах.

До кінця життя серце Т. Шевченка переповнюють розпач, біль та безнадія від усвідомлення всепоглинаючої, дуже страшної самотності. У поетичних рядках пізньої творчості Кобзаря спочатку відчуваються радість кохання, а потім невимовний душевний біль і повний крах надій. Його любовні поезії надзвичайно сумні, а подекуди навіть трагічні, як і сама доля поета. Але можна з впевненістю стверджувати, що саме завдяки жінкам навіки залишається з нами той, «хто зробив своє велике діло, хто не зазнав щастя живим і кого ждало інше щастя вже по смерті, тяжко зароблене щастя,

Залишити відповідь