Робота краєзнавчого музею «Світлиця»

Вже стало доброю традицією в Новосільському НВКБез имени щорічно проводити конкурси колядок, щедрівок, Андріївські вечорниці із залученням фондів шкільного краєзнавчого музею «Світлиця», а також виховних годин.

На базі «Світлиці» неодноразово проводились предметні семінари (музичне мистецтво, історія, українська література). Надзвичайно цікаво пройшов семінар вчителів образотворчого мистецтва на тему «Декоративно-прикладне мистецтво» в 5 класі. Вчителем вдало було використано експозиції музею для ознайомлення школярів з поняттям «декоративно-прикладне мистецтво». Особливість уроку, проведеного в музеї полягає в тому, що запропонована тема викладається на матеріалі, який доступний для споглядання і має ознаки автентичності.  Адже іноді краще один раз побачити, ніж сто разів почути чи прочитати.

Школярі мали змогу наочно ознайомитись з різними видами декоративно-ужиткового мистецтва представленими в килимарстві, вишивці, народних костюмах, кераміці. Це дало неабиякий поштовх для розвитку дитячої уяви і фантазії, яку вони змогли вдало втілити під час створення дизайнерської рамки для фото. Орнаменти вишивок, килимів, гончарних виробів знайшли відображення в дитячих візерунках на рамках. Учні старанно за допомогою гречки, пшона, пшениці, кукурудзи відтворювали орнаменти, побачені на творах декоративно-ужиткового мистецтва, представлених в експозиції музею, додаючи свої елементи і роблячи таким чином, свої витвори неповторними.

Незабутні враження залишились в усіх учасників семінару.

Залишити відповідь