81500, вул. Джерельна, 16, м. Городок Львівської області. Тел. 03-231-30462, e-mail: gorodokrvo@gmail.com

Пам’яті героя АТО Івана Альберта

113Могили борців за волю, свободу, незалежність України, її європейський вибір… Скільки їх – ніхто не скаже. І кожна з них – окрема сторінка нашої історії. Могили новітніх героїв неоголошеної війни на Донбасі повсюди рясніють на нашій землі як нагадування нам, живим, підхопити естафету боротьби за Україну. Є такі могили і в Дубаневичах. На місцевому цвинтарі поховані воїни Іван Альберт та Богдан Яценко.
23 січня 2017 року виповнюється 2 роки від дня загибелі уродженця села Дубаневичі, сержанта 80-ї окремої високомобільної бригади Івана Альберта.
Він був патріотом України не на словах, а на ділі. Активний учасник Революції гідності, на Майдані був у 12-ій сотні. Іван не міг стояти осторонь, коли розпочалася бійня на Донбасі, – він вирішив іти воювати з ворогом. Жодні вмовляння рідних не йти на війну не переконали чоловіка. Він ішов боротися за те, щоб його діти, дружина, рідні, усі, кому дорога Україна, мали краще життя. Наприкінці листопада 2014 року на передовій Іван зазнав поранення осколками. Йому пробило ногу наскрізь, утім, на щастя, серйозних ушкоджень не було. Після двох тижнів лікування у Львівському військовому госпіталі, ще не пройшовши повністю реабілітацію, Іван знову рветься на фронт. Напередодні свята святого Миколая він повертається на передову до своїх побратимів. Їхню групу саме скерували на захист позицій Донецького летовища. Під пекельним вогнем ворожих “градів”, танків, артилерії українські “кіборги” боронили цей стратегічний об’єкт.
Ранок 23-го січня 2015 року… Тривають запеклі бої на першій лінії підступів до Донецького аеропорту. Зненацька з туману перед блокпостом виринули танки без розпізнавальних знаків. Бійці зрозуміли, що то ворог, коли танки були близько. Іван Альберт підбив одну ворожу бронемашину… І знову стріляє… А ось постріл з іншого танка – й Івана не стало…
Залишилася вдовою дружина, двоє діток – Денис та Вероніка, залишилася без сина мати….
Сьогодні в Народному домі Дубаневич відбувся захід-реквієм пам’яті Івана Альберта, який розпочався з молитви. У переповненому залі жителі села, учні школи, сільські голови с.Дубаневичі та Вишні Г.Іванів та П.Пастух, голова Городоцької районної ради В.Більовський, заступник голови Городоцької РДА П.Стахів, депутат Львівської обласної ради К.Кеньо, в.о. керівника відділу освіти Ю.Левкович, батько Героя Небесної Сотні М.Жеребний, парох місцевої церкви св. Миколая о.Іван Коваль, мама загиблого воїна К.Альберт.
У короткому вступному слові депутат Городоцької районної ради, директор Дубаневицької ЗОШ І-ІІ ступенів імені Івана Альберта В.Маковецький говорив про новітніх героїв, увіковічнення їх пам’яті, запропонував переглянути презентацію про життя героя Івана Альберта. Про новітніх героїв, їх подвиги, необхідність збереження пам’яті загиблих воїнів наголосив у своєму виступі голова Городоцької районної ради В.Більовський.
У літературно-музичній композиції у виконанні учнів школи прозвучала розповідь про життя та подвиг випускника школи, вірші та пісні про героїзм сучасних оборонців рідної землі. До виступу школярів приєдналися і заспівали пісень випускник школи, голова студентського самоврядування ЛДАУ С.Хамець, та художній керівник Народного дому с. Дубаневичі Г.Тишкун.
Учасники заходу-реквієму відвідали могили Івана Альберта та Богдана Яценка на цвинтарі с.Дубаневичі, запалили лампадки, взяли участь у панахиді, яку провів о.Іван.
115
Джерело: Шкільні новини

Copyright © 2013. All Rights Reserved.

Освітній портал Яндекс.Метрика