День Соборності України

Сьогодні, в часи, коли частина території нашої держави анексована і агресор здійснює пропаганду сепаратистських настроїв, ідея соборності, яку передбачає це свято, є дуже актуальною. А багатовіковий досвід щодо втілення цієї ідеї в життя українським народом вчить, що тільки в єдиній соборній і неподільній Україні наш народ може знайти своє щасливе майбутнє. Це звичайно не влаштовує зовнішніх наших недругів, але ще Володимир Мономах у своєму «Повчанні дітям» засуджує міжусобиці та закликає до об’єднання перед лицем зовнішньої агресії.

20.01.2017 року під керівництвом  класного керівника Голинської М.М. в Коропузькому НВК була проведена загальношкільна лінійка до Дня Соборності України «Ми єдиний народ».

Гордо і піднесено звучали слова про Акт Злуки у виконанні учнів 10 класу: «22   січня 1919 року в Києві на Софійському майдані сталася визначна подія в історії нашого народу – урочисте проголошення Акту Злуки: в єдину українську соборну державу об’єдналися Українська Народна Республіка і Західно-Українська Народна Республіка. Того дня здійснилася віковічна мрія, яку віками втілювали наші пращури – об’єдналися Київ і Львів, Схід і Захід України. Відтоді  День Соборності нам нагадує про те, що сила нашої Батьківщини –  в єднанні.»

Ще раз було акцентовано, це свято відзначаємо щороку в день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році.

 

І на кінець свого виступу учасники заходу, учні 5-11 класів,  узявшись за руки, утворили «умовний живий ланцюг», який утворили сотні тисяч українців 22 січня 1990 року на згадку про проголошення Акту Соборності.

 

 

В заключному слові директор НВК Матвейко Т.В. підкреслив , що територіальна цілісність України, скріплена кров’ю мільйонів незламних борців, навіки залишатиметься непорушною, адже лише в єдності дій та соборності душ можемо досягти величної мети – розбудови економічно й духовно багатої, вільної й демократичної України.

Джерело: Шкільні новини

Коментувати не дозволено.