Інформація про роботу відділу освіти Городоцької РДА за 2016 рік

Мережа загальноосвітніх навчальних закладів

Станом на 01.10.2016 року  в районі функціонує 51 заклад освіти, в т.ч.:

12 – ЗОШ І-ІІІ ст..,

18 – ЗОШ І-ІІ ст..,

7  – ЗОШ  І ст..,

1 – вечірня ЗОШ ІІ-ІІІ ст.

13 – навчально – виховних комплексів,

в яких навчається 7309 учні.  Середня наповнюваність у класах 16,34 учні.  У  2 ЗНЗ  навчається 284 учнів в другу зміну. Працює  19 груп  продовженого дня.

Кількість вчителів у загальноосвітніх навчальних закладах – 1076,

середнє навантаження вчителя –  17 годин.

Дошкільна освіта

Дошкільною освітою охоплено 1682 дітей. З  них: ДНЗ -1129 дітей, НВК –349 дітей. Дошкільні групи – 204 дітей при ЗОШ. Це своєрідна підготовка в останній рік перед школою, із такими дітьми займаються вчителі  початкових класів.

У районі функціонує 13 дошкільних навчальних закладів. Продовжується робота щодо розвитку мережі ДНЗ району. Так, до кінця        2016 р. в районі буде відкрито ДНЗ в с. Галичани. Охоплення дітей дошкільною освітою  від 3-6 років збільшилось на 3%, та становить 75%, а дітей 5-ти річного віку охоплено 100%.

З 01.01.2016 р. 4 ДНЗ району передано в оперативне управління відділу освіти РДА (ДНЗ №2 ”Калинонька”, ДНЗ №3 “Барвінок”, ДНЗ №4                              м. Городок, ДНЗ “Сонечко” Великолюбінської селищної ради).

20.03.16 р. дошкільне відділення Заверещицького НВК “Берегиня” переведено на 9 годинний робочий день. У закладах створені належні умови для виховання і навчання дітей дошкільного віку. З 1.08.16 р. Бартатівський НВК та Новосільський НВК переведено на 6-годинний робочий день, покращено умови перебування дітей у навчальному закладі, виділено кошти для харчування.

У ДНЗ району створені консультпункти для батьків дітей, які не відвідують ДНЗ, функціонують електронні пошти, сайти ДНЗ, відкрита електронна реєстрація дітей дошкільного віку.

Основним напрямком роботи дошкілля є формування готовності дітей до навчання у школі, створення умов для здобуття якісної дошкільної освіти.

Позашкільна освіта

У районі діє 3  позашкільні навчальні заклади, в яких  функціонує 71 гурток, які відвідує 835 дітей (МАМ  м. Городка та м. Комарно, ДЮСШ). 2426 учнів займаються у шкільних гуртках.

 

Мережа котелень

На балансі відділу освіти Городоцької РДА знаходиться 46 котелень. З них 39 працюють на газовому опаленні, 6 котелень  працюють на електриці, 5 навчальних закладів мають печі на газовому опаленні, 6 навчальних закладів на  електроопаленні (електропіки та електроконвектори). У семи навчальних закладах пічне опалення  на  вугілля,  а в шести закладах – позавідомчі котельні на твердому паливі (дрова – брикети).

Методична робота

Проведено:

 • 75 засідань районних методичних об’єднань з предметів;
 • 8 засідань творчих груп учителів;
 • 4 заняття школи педагогічної майстерності;
 • 12 занять шкіл молодого вчителя;
 • 9 семінарів – практикумів для заступників директорів шкіл з навчально-виховної роботи;
 • 3 засідання методичної ради, на якому затверджено і рекомендовано до друку 4 методичні розробки;
 • 7 нарад директорів;
 • проведено 11 інструктивно-методичних нарад з учителями-предметниками.

Проведено заходи:

– у січні пройшла акція «Запалімо свічку милосердя»;

– у загальноосвітніх школах району проведено атестацію педагогічних кадрів, усі працівники відділу освіти взяли участь у засіданнях атестаційних комісій;

– на відзначення Шевченківських днів: літературні вечори, тижні, конкурси;

– вечір «Розумники-розумниці», де відзначили переможців всеукраїнських олімпіад  з базових дисциплін. За результатами ІІІ етапу (обласного) 17 учнів району здобули призові місця. Переможці нагороджені грамотами та книгами.

– учні  загальноосвітніх шкіл району взяли участь у Міжнародному конкурсі «Кенгуру-2016» та Всеукраїнському конкурсі “Левеня”;

–  проведено конкурс учнівських агітбригад «Молодь обирає здоров*я»;

– відзначено День Соборності України, День пам’яті Героїв Крут (бесіди, тематичні лінійки, години класного керівника);

–  відзначено 110 річницю від дня народження українського письменника Уласа Симчука (тематичні вечори, літературні читання, тематичні виставки творів);

–  Освітянський  вертеп взяв участь в обласному фестивалі-конкурсі «З Різдвом у серці» і здобув І місце.

22 травня проведено конкурс на кращого читця, знавця творів Тараса Шевченка та авторських твір про поета.

Учні взяли участь у Всеукраїнському конкурсі винахідницьких та раціоналізаторських проектів еколого-натуралістичного спрямування (1 І-е місце, 2 ІІІ-і місця).

На виконання наказу Департаменту освіти і науки «Про організацію підвищення кваліфікації педагогічних працівників області у 2015-2016 н.р.» та згідно з планом роботи ЛОІППО 146  педагогічних працівників нашого району пройшли курси підвищення кваліфікації та отримали посвідчення.

Завершили навчання і здали комплексний залік 28 вчителів початкових класів, які атестувалися у 2016 році та 32 вчителі початкових класів, які атестуватимуться у 2017 році.

Проведено районний  конкурс «Маленький художник» серед учнів початкових класів.

Проведено районний етап конкурсу патріотичної пісні та поезії «Сурми звитяги».

Проведено І та ІІ етапи Всеукраїнських  учнівських олімпіад з базових  дисциплін, конкурси знавців української мови ім. П.Яцика та Т.Шевченка.

Проведено вечір до 145 річчя народження Леся Мартовича, українського письменника і громадського діяча “Талант могутній, невмирущий”

Відзначено Міжнародний день рідної мови.

Проведено вечір пам’яті  Героя Небесної Сотні Івана Бльока “Лист до Івана”.

Проведено науково-практичну конференцію “Внесок українських учених у розвиток світової хімічної науки”.

Проведено заходи на відзначання 145-річчя від дня народження славетної письменниці нашого народу Лесі Українки.

Учні загальноосвітніх шкіл району взяли участь  в ІІІ етапі Всеукраїнських олімпіад з предметів.

Проведено планування роботи літніх мовних таборів на базі Городоцького НВК №2 і Городоцької ЗОШ №4.

Переглянуто виставу “Безодня” у постановці Національного академатичного українського драматичного театру імені Марії Заньковецької.

Проведено заходи з нагоди відзначення 202-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка.

Проведено семінар-тренінг для практичних психологів “Вплив інноваційних інформаційних технологій на психіку дитини”.

Проведено засідання методичної ради:

1.Аналіз діяльності шкіл за виховними програмами.

2.Затвердження положення про Свято Героїв.

 1. Розгляд методичних розробок учителів.

Проведено презентацію книжки Ірини Фаріон “Мовна норма: знищення, пошук, віднова”.

Проведено науково-педагогічну конференцію “Виховання маленького патріота на основі вивчення творів із літературного читання”.

Проведено засідання районної ПМПК з метою вивчення дітей з особливими освітніми потребами.

Проведено науково-практичну конференцію вчителів фізики “Українці, якими пишається світ”.

Проведено І тур конкурсу «Учитель року – 2016» у номінаціях «Математика», «Українська мова», «Історія».

Проведено інтелектуальні конкурси «Що?Де?Коли?», «Кенгуру», «Бобер», «Колосок».

Організовано роботу щодо реєстрації учнів загальноосвітніх шкіл району для участі в основному ЗНО, проведено навчання педагогів, які працювали в пунктах ЗНО. Організовано участь учнів 11 класів у пробному ЗНО. 5 травня відповідно до графіка проведено ДПА з української мови у формі ЗНО на базі Городоцької ЗОШ №4 та Городоцького НВК №5. Всього складало ДПА 328 учнів. 11 травня ДПА з математики на базі Городоцького НВК №5 складало 155 учнів. 13 травня ДПА з історії України на базі Городоцької ЗОШ №4 складало 173 учні.

На базі Городоцького НВК №5 ЛРЦОЯО проведено апробацію нового формату завдань для сертифікаційних робіт ЗНО з іноземних мов.

Спортивно-масова робота

 Взяли участь у Міжнародному турнірі з гандболу м. Прухнік Республіка Польща.

Взяли участь у  Міжнародному турнірі з гандболу м. Львувек-Шльонський Республіка Польща, 1 місце.

У лютому проведені Спортивні ігри серед школярів Львівщини з волейболу, 5 місце м. Сокаль.

Проведено  командний чемпіонат Львівщини серед учнів ДЮСШ з шахів ІІІмісце.

Проведена відкрита першість з  міні-футболу серед хлопців 2006-2007 років народження.

Проведено першість Городоцької ДЮСШ серед паурліфтингу.

Проведено змагання з волейболу (дівчата) серед шкіл І-ІІІ ст. Фінал

Проведено змагання з гандболу (дівчата) серед шкіл І-ІІІ ст. Фінал

Підвіз учнів

Організація регулярного безоплатного перевезення учнів до місць навчання і додому є складовою частиною забезпечення реалізації прав громадян на здобуття повної загальної середньої освіти. У Городоцькому районі за межею пішохідної доступності перебувають і потребують підвезення 620 учнів та 82 вчителів, що проживають у сільській місцевості.

Відповідно до програми «Шкільний автобус» у відділі освіти в районі працює 8 автобусів, які забезпечують 100  %  підвезення дітей та вчителів до шкіл та у зворотньому напрямку. З метою  поліпшення туристсько-краєзнавчої, навчально-пізнавальної та спортивно-масової  роботи, керівникам шкіл надано право використовувати автобуси «Школярик» під час навчально-виховного процесу та в канікулярний час.

Харчування

У 50 загальноосвітніх навчальних закладах організовано харчування школярів. Діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти  з малозабезпечених сімей та діти учасників АТО, діти-чорнобильці з 1 по 11 кл. забезпечені безкоштовним гарячим харчуванням з розрахунку 10 грн. на учня в день. Зокрема, таким харчуванням охоплено 153 дитини учасників АТО, 46 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, 1 дитина Героя Небесної Сотні та 145 дітей-чорнобильців, інвалідів і дітей з малозабезпечених сімей.

Станом на 1 жовтня 2016 року 300 учнів 1-4 класів Дроздовицької ЗОШ, Галичанівської ЗОШ, Братковицької ЗОШ, Родатицького НВК та Бартатівського НВК охоплено безкоштовним гарячим харчуванням з розрахунку 7,5 грн. на дитину в день.

Харчування учнів 1-4 класів проводиться за кошти виділені Галичанівською, Братковицькою, Родатицькою та Бартатівською сільськими радами.

 

Зміцнення  матеріально-технічної   бази

 

У 2016 році проведені наступні заходи по зміцненню матеріально-технічної бази:

 1. Підготовлено матеріали для участі в обласному конкурсі мікропроектів місцевого розвитку у Львівській області. Завершені роботи по заміні дерев’яних віконних і дверних блоків на металопластикові у дошкільному навчальному закладі №3 м. Гродок на суму 279 тис.грн., дошкільному навчальному закладі №4 м. Городок на суму 265,6 тис.грн. дошкільному навчальному закладі №4 м. Городок на суму 265,0 тис. грн., Великолюбінській ЗОШ І-ІІІ ст. на суму 298,0 тис.грн. та капітальний ремонт даху МАМ в м. Комарно на суму 297,9 тис. грн.
 2. Виконані ремонтно-будівельні роботи і відкрито Добрянський НВК, Заверещицький НВК і Бартатівський НВК. Завершуються роботи по відкриттю Галичанівського НВК.

3.Проведено ремонт спортивних залів у Мильчицькій ЗОШ І-ІІІ ст., Заверещицькому НВК, Родатицькому НВК та Городоцькому НВК №5.

4.Проведено ремонт заміни підлоги у Чуловицькій ЗОШ І-ІІ ст.. Тулиголівській ЗОШ І-ІІ ст. і Мостівській ЗОШ І – ст. і Новосільській ЗОШ І-ІІ ст., Вовчухівській ЗОШ І-ІІ ст.

5.Проведено ремонт зовнішнього водопроводу 70 метрів погонних у Грімненській ЗОШ І-ІІІ ст.. та замінено труби зовнішньої каналізації 50 метрів погонних у Городоцькому НВК №5.

6.Виконані  роботи по капітальному ремонту Заверещицького НВК – 205 тис.грн., Керницького НВК на суму 202 тис. грн. Ведуться роботи по капітальному ремонту Вишнянської ЗОШ І-ІІ ст. (корпус №2) ,  вартість робіт  495 тис. грн.

7.Проведено ремонт внутрішньої електромережі у Бучалівській ЗОШ І-ІІ ст.

 1. Проведено ремонт котлів у Городоцькому НВК №2 (ЗОШ І-ст.- гімназія) Городоцькій ЗОШ №3, Бучалівська ЗОШ І-ІІ ст., придбано та завезено новий котел у Зашковицьку ЗОШ І-ІІІ ст. та електрокотел у Градівську ЗОШ І-ІІІ ст.
 2. Проведено ремонт системи опалення 70 м.п. у Керницькому НВК, та заміна секцій батарей опалення 560 шт. у Городоцькому НВК №5.
 3. Проведені роботи по ремонту електроопалення у Путятицькій ЗОШ І-ст.
 4. Переведено на альтернативне опалення (газ на дрова) котельня Мавковицького НВК (вартість робіт 150,0 тис.грн.)
 5. Придбано п’ять нових облікових газових приладів, проведено планову повірку приладів обліку газу у всіх ЗОШ району.
 6. Проведено навчання та повторну перевірку знань відповідальних за газове господарство та операторів котелень.
 7. Заключено угоди на технічне обслуговування котелень.
 8. Проведена наладка автоматики на котлах.
 9. Заключено угоди із ПП “Техно інформ”, “Львівські теплові мережі”, та “НІГАЗ” на теплопостачання у Керницький НВК, Мавковицький НВК, Мшанський НВК, та Городоцька ЗОШ І-ІІІ ст. №4.
 10. В кожній школі і дошкільному закладі проведено поточні ремонтно-будівельні та господарські роботи.
 11. Установи, які опалюються твердим паливом забезпечені вугіллям, дровами.

 

Фінансування

      Загальний фонд:

Придбання господарських товар – 1694,2 тис.грн.

Послуги  –  1297,7 тис.грн.

Харчування  –  3230,9 тис.грн.

Теплопостачання  –  1323,0  тис.грн.

Вода  –  86,0 тис.грн.

Світло  –  1557,0 тис.грн.

Газ  –  3218,4 тис.грн.

Зарплата  –  63873,0 тис.грн.

Виплачено допомогу  дітям сиротам в сумі  21,7 тис. грн.

91,1 грн.  –  відрядження

Спеціальний фонд:

Обладнання – 398,9 тис. грн.

Капітальне будівництво – 1909,9 тис.грн.

Капітальний ремонт і реконструкція  – 600,9 тис.грн.

 

 

 

 

 

 

Керівник відділу освіти

районної державної адміністрації                                                 І. Яскевич

 

Залишити відповідь