81500, вул. Джерельна, 16, м. Городок Львівської області. Тел. 03-231-30462, e-mail: gorodokrvo@gmail.com

Урочиста лінійка, присвячену пам’яті Тараса Григоровича Шевченка

IMG_340210 березня учні і вчителі Галичанівського НВК проводили урочисту лінійку, присвячену пам’яті Тараса Григоровича Шевченка. У ньому вся історія нашого буття, усі наші мрії. Відомо: Україна – це Шевченко, Шевченко – це Україна. Уявити себе без Шевченка українцеві – все одно, що без неба над головою. Він – вершина нашого родового дерева. На дошці портрет українського Кобзаря, на столі Кобзар, прикрашений вишитим рушником. Учень  9-го класу Савчин Олег декламує:

Мова українська – то Шевченка слово,

Лесі Українки і Марка Вовчка.

Мова українська – то дарунок Бога,

Це барвисте слово генія Франка.

Мова українська – це і степ широкий,

Це сади вишневі, і гаї, і ліси.

Мова українська – океан глибокий

Мудрості народу – вічної краси.

Стахів Ростислав сказав дуже гарні і правдиві слова. Тарас Шевченко…Геній, мислитель,пророк. Людина незвичайної долі й незвичайного таланту, що здобула світову славу. Увібравши в себе душу народу, він підніс його духовну велич і красу на найвищу височінь, чим збагатив увесь світ. Справді, немає народу у цілому світі, який не знав би і не чув про Тараса Григоровича Шевченка.

Шевченко – наш! Він для усіх століть,

Він як символ України.

Візьміть його вогню, хоч крихітку візьміть,

І з цим вогнем виходьте із руїни.

Безперечно, Шевченко – духовний символ України, наш великий сучасник, відгомін слів якого ми чуємо і сьогодні, крізь віки. До нових і нових поколінь він приходить разом із усвідомленням ними дійсності. Із дитячих літ, неначе святе писання, убираємо ми в душу його полум’яні пророчі рядки. Великий Кобзар і сьогодні незримо присутній у нашому житті, звертається до нас усіх зі своїми безсмертними думами. Учениця Сорока Андріана звертається до усіх присутніх із закликом:

Через 200 вагомих літ

Читаємо Шевченків “Заповіт”.

Соборно жито засіваймо,

Соборно правду пожинаймо,

Соборно волю бережімо,

Соборно славу вознесімо.

Соборно чужого научаймось,

Соборно й свого не цураймось,

Соборно думу заспіваймо,

Соборно Бога в серці маймо!

Творчість Шевченка стала духовною основою формування сучасної української нації. Для українців усіх наступних поколінь він став потужним джерелом національної свідомості, символом України.

Copyright © 2013. All Rights Reserved.

Освітній портал Яндекс.Метрика