Кожен акт підпалу – злочин проти природи!

P1120260

Ми підростаємо – ваше майбутнє.
Всі ми благаємо вас!
Люди, схаменіться! Природу рятуйте!
Допоки у нас є ще час.

    Людина завжди залежатиме від природи, бо являє собою невіддільну від неї частку. Минули ті часи, коли людина, втручаючись у природу, не ризикувала завдати їй непоправної шкоди.Тепер, у період бурхливого розвитку науки і техніки, для блага самої ж людини необхідно, щоб її взаємодія з природою відбувалася в ро­зумних межах.

Незважаючи на заклик та застереження екологів до жителів міст та сіл, звернення по  телебаченню, в мережі Інтернет, не палити суху траву, листя, сміття, не робити шкоди своєму здоров’ю та навколишньому природному середовищу, наші громадяни продовжують провокувати пожежі.

Щоб не сталося біди і в нашому селі, адже вже прийшла весна, а з нею потепління, учні 5 класу Заверещицького НВК «Берегиня» під керівництвом вчителя географії Хоми Н.І. підготували тематичну лінійку «Небезпека та шкідливість спалювання сухої рослинності», де розповіли якої непоправної шкоди завдає вогонь, адже він знищує комах, потомство тварин, рослини, бактерії, мікроорганізми, які утворюють родючий шар землі. Як наслідок, значно погіршується якість ґрунту, посилюються процеси ерозії і деградації земель, руйнується екосистема поля. Діти наголосили на тому, що випалювання сухої рослинності призводить до забруднення атмосферного повітря шкідливими речовинами, які негативно впливають на здоров’я: стан дихальних шляхів людей, астматичні захворювання  та захворювання щитовидної залози.

Діти наочно показали фотографії, нажаль, уже  згорілих пташенят,  яєць, равликів, особливо усіх присутніх вразило фото маленьких зайченят, яких оточив вогонь. П’ятикласники  звернулися з закликами : « Не паліть сухої рослинності»,  «Зупиніть того, хто чинить підпал», адже   «Кожен акт підпалу  – це злочин проти природи!»

Учні нагадали усім школярам та попросили передати ще  й своїм родичам і сусідам, що спалення сухої рослинності забороняється законодавством України та передбачає адміністративну відповідальність з відповідним накладенням штрафів.

 

 

Залишити відповідь