Шевченківське свято у Переможненській ЗОШ І – ІІІ ступенів

«Свіча, запалена від серця»

«Кобзарю! Знов до тебе я приходжу,

Бо ти для мене совість і закон»

Ліна Костенко

GE DIGITAL CAMERAСпоконвіку щедрою була українська земля, бо на ній народжувалися люди, перед котрими схилявся світ. 15 березня 2017 року в Переможненській ЗОШ І – ІІІ ступенів відбувся вечір, присвячений пам’яті генія українського народу, патріота України, її Пророка і славетного сина, великого поета і художника – Тараса Григоровича Шевченка. Захід «Свіча, запалена від серця» підготували учні 9 класу під керівництвом учителя української мови та літератури Федух Д.І.

Весна подарувала нам таку величну Людину, душу української нації – Тараса Григоровича Шевченка. Терплячи велику нужду, він завжди був цілеспрямований, його душа проймалася любов’ю та співчуттям до знедолених земляків. Сьогоднішня Україна повстала завдяки Шевченківському незламному духу, його думкам і українському слову.

Діти декламували твори поета, у яких переплелися долі кріпачок з долею неньки-України, боротьба гайдамаків та козаків з боротьбою народу за щастя і волю. Усіх присутніх до сліз зворушили сценки про життя Тараса; виконання пісень: «Іде Шевченко» (Романів Денис), «Відкриваю Кобзар» (Романів Вікторія), «Така її доля» (Романів Вікторії і Патроник Галя). Ведучі заходу (Приведа Ірина та Щудло Юлія) наголосили, що слово Тараса було наділене великою силою, здатною відродити дух нації. Знову і знову переконуємося, що саме Шевченко піднімає нас з колін своєю настановою: збудувати нову, вільну, незламну Україну. Тож нехай живе мудре і пророче слово нашого Кобзаря, додає впевненості на світле майбутнє нашої землі.

Завершила вечір Данута Іванівна словами: «Мова українська – то Шевченка слово, Лесі Українки і Марка Вовчка… Хочеться вірити, що ви будете шанувати, читати й любити Шевченка, зрозумієте й оціните Тарасову мужність і його невмируще слово.»

Тарасевич Христина,

голова учнівського самоврядування

Залишити відповідь