Конкурс-вернісаж «Великодня писанка»

Без имениКоли приходить весна в Україну, пробуджується і воскресає природа, відроджується життя, надходять Великодні свята люди посилено готуються, прибирають хату та двір, випікають смачні паски, готують різноманітні м’ясні страви . У церкві  ми освячуємо дари: паски, крашанки та писанки. У ці дні вітаються словами «Христос воскрес». На Великдень усі радіють, бо це дуже велике свято для кожного із нас.

У Заверещицькому НВК «Берегиня»  напередодні Великодня проходило величаве дійство – конкурс-вернісаж «Великодня писанка», який організувала  педагог-організатор Хома Н.І. з метою відродження національних традицій, розвитку творчої уяви, майстерності щодо втілення цікавих ідей у створенні писанок. Участь у конкурсі приймали усі школярі  з 1 по 11 клас.

Кожний клас готувався до цього дня особливо. Хто вдома писав писанки, хто у школі навчився, бо у 5 класі відбулася виховна година по майстер-класу писання писанок.  Де діти за допомогою писачків і воску спробували створити свою особливу народну писанку, таку яку колись писали наші бабусі чи прабабусі.  Підготовка тривала не один день, адже конкурс проходив у трьох номінаціях: 1 – «Українська народна традиційна писанка», 2 – «Сучасна писанка», 3 номінація – «Найбільша кількість писанок ». Надзвичайно популярна була номінація «Сучасна писанка», де діти втілили різноманітні ідеї, писаночки вийшли дуже  цікаві і прекрасні. Такими шедеврами можна тільки насолоджуватися. Переможцями у даній номінації серед 1-4 класів  стали учні 2-го та 3-Б класу, а серед старшокласників перемогу здобули учні 7-А класу. У номінації «Найбільша кількість писанок» перемогли учні 7-Б класу (24 писанки). Найважчою для виконання та одночасно найціннішою виявилася номінація «Українська традиційна писанка», у якій серед початківців однозначно вирвалися вперед учні 3-А класу, а в середній та старшій школі перемогу розділили учні 5 та 7-Б класу.

Протягом цілого дня  виставка писанок прикрашала шкільний  вестибюль, а діти, наче пташенята,  крутилися навколо експозицій,весело розмовляли,  розглядали  і любувалися своїми роботами.

Народні традиції – це мудрість народу; вони передаються від діда-прадіда, їх потрібно знати й поважати.

Писанка – твір народу, сотень його поколінь і вицвіт думки, серця, тисячолітнього його життя,  його культури. Щоб зберегти  культуру нації, треба з повагою ставитися до її традицій, до джерел її становлення та розвитку.

Залишити відповідь