Писаночка Великодня, з неба ласка йде Господня

Дзвони дзвонять. Сонце гріє.

Світло ллється із небес.

Веселімося й радіймо!

Бо Ісус Христос воскрес!

Серцем чисті будьмо й щирі!

Співаймо радісно пісень!

В любові, злагоді і мирі

Шануймо кожний Божий день!

   виступ Весною приходить до нас одне із найвеличніших свят – Великдень. Великодній день – святий день. У цей день воскрес Син Божий – Ісус Христос, власним життям заплативши за гріхи роду людського.

Провели це свято 20 квітня і в Чуловицькій ЗОШ І-ІІ ст. Учні початкових класів під керівництвом вчителя Бринецької Галини Ананіївни підготували ранок «Писаночка Великодня, з неба ласка йде Господня». Розпочала свято Дівчинка-весна, яка «принесла сонця багато, радості у хату, Великодні свята». Ведуча розповіла про традиції святкування Великодня. Хлопець-вістунець (Федик Юра) сповістив, щоб увесь хрещений люд готувався до найкращого свята – Великодня. Красуня-писанка (Кінаш Роксоляна) розповіла про гарну традицію розписувати яйце – символ весняного відродження природи, зародження життя, продовження роду. Вона розказала про символіку кольорів, якими розфарбовували крашанки, і закликала писанки писати, щоб багато мати, всім на щастя дарувати.

На святі ожив «великодній кошик». Хрін (Кузяків Богдан), Паска (Заяць Софія), Яйце, Шинка, Ковбаса, Масло, Сало, Сир, Сметана, Свічка, Крашанки сперечалися і доводили, хто є важливіший на святковому столі. Завітав на свято і Півник, який приніс дітям ігри з писанками. Учні залюбки грали у «Ходить курка по риночку», «Музична писанка», «Гра з яйцем». На святі школярі виконали веснянки та гаївки «Грушечка», «А вже красне сонечко», «Ой минула вже зима», «Крапельки».

Також було зроблено Пасхальний стіл, де були зібрані писанки, верба, паска та інші великодні атрибути. Свято залишило у дитячих серцях гарний настрій.

 

Залишити відповідь