Вони прилетять ангелами з небес…

Портрети загиблих на Майдані  2014 року. Запалена свічка, тихо цокає тахометр, відраховуючи коротких 60 секунд пам’яті-мовчання за полеглими героями  Небесної  Сотні. Так розпочалась у Переможненській школі загальношкільна  лінійка-реквієм ,,Вони прилетять ангелами з небес’’, яку підготували  учні 8-Б класу під керівництвом  Федух  Данути  Іванівни.

Заплакало небо дощами…

Біль і туга зійшлися клином.

Свистіли кулі над Майданом,

Прощаються матері з синами…

           Уже пройшло 4 роки, а рани далі болять. Їх називали провокаторами та радикалами, звинувачували в розпалюванні конфлікту, який мало не переріс у громадянську війну, а вони йшли до кінця у виконанні своєї місії- за всяку ціну здобути волю для себе, своїх рідних, свого народу, досягти загальної справедливості. Вони не побоялися глянути смерті у вічі заради утвердження національних ідей. Йшли вони під кулі не задля слави чи  з особистих мотивів, а щоб вибороти гідне майбутнє своїм нащадкам, своєму народові.

Захід розпочався виконанням гімну. Продовжили  лінійку  учні, декламуючи вірші та відтворюючи хронологічні події тих буремних днів. Вони нагадали про необхідність бути свідомими громадянами своєї держави. Восьмикласники наголосили, що смерть героїв Майдану не  була марною, і в нашій державі підростає  покоління гідних українців, здатних захистити себе і Батьківщину. Особливий акцент зроблено на тому, що ми повинні єднатися, бути разом в радості та горі, що Майдан- це символ нашої свободи. Високу ціну ми заплатили за неї. Показавши світові, що ми-сильна нація і Європейська держава, маємо сповідувати європейські цінності та захищати свої національні інтереси. Всі присутні  хвилиною мовчання  вшанували  пам’ять  загиблих.

            Захід завершила Данута Іванівна словами:

                                       Вони прилетять ангелами з небес,

                                       Вони прилетять, щоб захистити нас.

                                       А нам ніколи не забути тих гірких смертей-

                                      України втрачених дітей.

                                      А нам ніколи не забути тих буремних днів-

                                       України втрачених синів.

Бережімо у своїх серцях вдячну пам’ять про героїв Небесної Сотні.

 

 

Тарасевич Христина, голова учнівського самоврядування

Залишити відповідь