Щодо збору коштів в окремих навчальних закладах на проведення державної підсумкової атестації учнів, державних екзаменів у вищих навчальних закладах, організацію випускних вечорів, проведення ремонтів тощо

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

Лист N 1/9-290 від 08.05.2008

Щодо збору коштів в окремих навчальних закладах на проведення державної підсумкової атестації учнів, державних екзаменів у вищих навчальних закладах, організацію випускних вечорів, проведення ремонтів тощо

Міністру освіти і науки Автономної
Республіки Крим, начальникам управлінь освіти
і науки обласних, Київської та Севастопольської
міських державних адміністрацій
Ректорам вищих навчальних закладів, директорам
загальноосвітніх та професійно-технічних
навчальних закладів

До Міністерства освіти і науки України останнім часом надходять численні скарги щодо збору коштів в окремих навчальних закладах на проведення державної підсумкової атестації учнів, державних екзаменів у вищих навчальних закладах, організацію випускних вечорів, проведення ремонтів тощо.

Вважаємо, що наявність таких фактів свідчить про зниження персональної відповідальності керівників місцевих органів управління освітою і навчальних закладів, недостатній контроль з їхнього боку за діяльністю посадових осіб.

Відсутність гласності, брак об’єктивної та достовірної інформації, низька поінформованість населення, слабкі зв’язки з громадськістю створюють передумови для виникнення негативних явищ в системі освіти. Це породжує звернення батьків, повідомлення засобів масової інформації стосовно порушень працівниками освітньої галузі нормативно-правових документів, які регламентують діяльність навчальних закладів та установ.

Відтак, у суспільстві формується негативна думка щодо ніби то зниження престижу освіти, а, відповідно, й авторитету педагогічних працівників.

Міністерство освіти і науки України, застерігаючи від подібних випадків, доручає Міністерству освіти і науки Автономної Республіки Крим, управлінням освіти і науки обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, ректорам (директорам) вищих, директорам загальноосвітніх, професійно-технічних навчальних закладів забезпечити належні умови для проведення державної підсумкової атестації та державних екзаменів у навчальних закладах.

Вважаємо за доцільне заздалегідь розпочати підготовку до організації і проведення випускних вечорів, як до урочистої події, що підсумовує багаторічну навчальну і виховну роботу педагогічного колективу, студентів та учнів. Проведення випускних вечорів має стати справжнім святом завершення як шкільного, так і студентського життя. У кожному навчальному закладі воно повинно мати своє обличчя. До участі у цих заходах варто залучати відомих людей в Україні, представників місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, ветеранів праці, учасників бойових дій та представників громадськості.

Потребує посиленого контролю керівників навчальних закладів поведінка випускників у громадських місцях. Окремі прояви неетичної поведінки випускників породжують негативну реакцію громадськості, що позначається на престижі навчальних закладів.

На виконання Закону України “Про боротьбу з корупцією та організованою злочинністю”, відповідних постанов і розпоряджень Кабінету Міністрів України, спрямованих на докорінне поліпшення роботи щодо попередження зловживань посадовими особами та працівниками навчальних закладів, міністерство рекомендує на нарадах керівників відділів освіти районних (міських) державних адміністрацій, радах ректорів (директорів) вищих навчальних закладів, в педагогічних колективах за участю батьківської громадськості розглянути питання про підготовку та проведення заходів, пов’язаних з випуском учнів і студентів.

Звертаємо увагу, що фінансові операції у кожному випадку проводяться в порядку, передбаченому чинним законодавством України.

З метою попередження зловживань доручаємо:

– заборонити збирання коштів працівниками навчальних закладів і використовувати їх без відповідного бухгалтерського обліку;

– здійснювати прийом благодійних внесків виключно на добровільній основі з обов’язковим документальним оформленням.

Звертаємо увагу керівників місцевих органів управління освітою та керівників навчальних закладів на персональну відповідальність за дотриманням вимог законодавства із вказаних питань.

Заступник міністра П. Полянський

Виходячи з листа, стає зрозуміло, що якщо хтось і хотів, щоб його інтер’єр доповнила плетеная мебель, йому прийдеться розпрощатися з мрією.

Залишити відповідь