Міжнародний дебют освітянського хору

2 лютого, в середу, камерний хор освітян Городоччини побував у сусідній Польщі. Поїздка стала можливою завдяки старанням голови Городоцької райдержадміністрації п. Ю. Візняка та його заступника п. С. Книшик. Візит здійснювався в рамках підписаної угоди про співпрацю між Городоцьким районом та Перемишльським повітом.

Під час візиту хор двічі презентував свою програму. Перша зустріч відбулася в гімназії  в Журавіци. Делегацію зустрічали пан староста Перемишльського повіту п. Ян Пончек, директор гімназії, її учні та викладачі. Після виступу хору пан староста склав слова щирої подяки директору гімназії за надану можливість зустрічі, п. С. Книшик за організацію візиту, хору за радість свята, яку він подарував присутнім. Світлана Книшик, в свою чергу, висловила вдячність за теплий прийом і гостинність.

Цікавою була екскурсія коридорами і класами гімназії, під час якої господарі похвалилися своїми здобутками, поділилися планами, відповіли на чисельні запитання учасників делегації.

З Журавіци маршрут проліг в Дубєцко. Приємні враження залишилися від відування замку Дубєцко, який розташований над Сяном, в місці незвичайному, вибраному, пам’яті предків достойному.

У костелі, величному як ззовні, так і всередині, делегацію зустріли священнослужителі, війт ґміни Дубєцко. Зблизила всіх спільна молитва, за участь у якій господарі подякували гостям. Після спільної молитви хор “Таїна” вдруге виступив зі своєю програмою. Не можна обминути і той факт, що костел був переповнений. Жодна людина після завершення служби не покинула його стін.

З непідробленою цікавістю слухали присутні українські колядки, за які щедро нагороджували аплодисментами. Особливо були відзначені колядки, які хор виконав польською мовою “Люляй же, Єзуню”, “Тиха ніч”.

Ксьондз Дам’ян подякував керівнику хору, хористам. У пам’яті залишились його слова: “У нас один Бог, якому ми служимо. А кордони – це не перешкода, якщо люди прагнуть порозуміння”.

За вечерею сторони позитивно оцінили перші кроки і висловили сподівання на подальшу співпрацю.

… А вже 6 лютого, у неділю, парафіяльний хор з Дубєцко презентував свої творчі здобутки у нас на Городоччині.

Залишити відповідь