Різдвяна скринька

Ось і промайнули Різдвяні свята: Різдво, Василія Святого, Водохреща. Готуючись до їхнього приходу, кожний з нас очікував дива. І диво відбулось: наші серця наповнились вірою і любов’ю, душі – світлом і теплом. Саме ці світло і любов запанували і в Мавковицькому НВК.

11 лютого в дошкільному відділенні Мавковицького НВК відбулось свято «Бо прийдуть до тебе три празники в гості…». Око батьків та гостей тішили гарно прибрана сцена та яскраві, різнобарвні костюми діточок. Маленькі вихованці перетворились на жида, смерть, ангелів, царів зі сходу, Ірода, воїнів, козу, циганку. А з яким натхненням вони колядували! Це були Різдвяні та Йорданські колядки і щедрівки. Різдвяну пісню «Коли зійде перша зірка» виконала Грициняк Марічка. У дуеті з Панізовською Вікторією вона виконала щедрівку «Ой, сивая тая зозуленька…». А всі вихованці разом колядували «Ой радуйся земле…», «Прилетіли ангелята», «Українські діти Ісуса витають», «Нова радість стала», «Старий рік минає», «Ой чи є, чи нема пан господар дома». Не менш вправно діти читали і віршики.

Завдяки старанній праці вихователів Войтухів Оксани Едуардівни та Карвацької Світлани Григорівни , музичного керівника Цигіль – Жидик Оксани Йосипівни, наші найменші вихованці згадали самі і допомогли згадати усім присутнім традиції українського народу під час святкування Різдвяних свят.

Учні Мавковицькому НВК не відставали від своїх найменших друзів.
12 лютого актовий зал знову приймав гостей. Класний керівник 5-го класу Фостяк Леся Ярославівна підготувала дійство «Різдвяна скриня». У ньому були задіяні учні майже з кожного класу НВК.

Перед учнями, педагогами та батьками одна за одною поставали сцени підготовки або святкування усіх свят Різдвяного кола. Тут була і вечеря української родини напередодні Різдва, і колядники, і вертеп, і засівальники, і Маланка. Музичний супровід забезпечував вчитель музики Грициняк Іван Ярославович. Звичайно, згадали святих Василія, Григорія та Івана, яких вшановують на українській землі саме 12 лютого.Здавалося б, нічого нового, як для справжнього українця. Та у кожному виступі повинна бути своя родзинка. Не обійшлося баз неї і цього разу. Леся Ярославівна залучила до свята і колишніх випускників НВК.

Адже, на Різдво і Водохреща за християнським звичаєм молодь колядує на церкву. Крім того, на Різдво хлопці колядують дівчатам, а на Йордань дівчата – хлопцям. Кожна з чотирьох частин села Мавковичі (загороди, ставок, середина і кінець) має свою співанку та віншування як для дівчат:»Розмайрин», «Винная», «Ягода», так і для хлопців :«Бриніла коса», « В ялині», « На загущенню», « Грали ліри». Усі ці колядки зазвучали в цей день на сцені у виконанні молодого покоління села Мавковичі. Крім цього, хлопці заколядували «Дивна, дивна вкраїнська родина». З цією колядою хлопці ходять ввечері 13 січня перед старим Новим роком. Організатор дійства, Леся Ярославівна, заспівала коляду, яку колядували тим хлопцям, що були на той час у армії «З крільом на війноньку».

А яке свято без танцю? Під керівництвом хореографа Рожко Данути Степанівни дівочий ансамбль виконав український народний танець «Василечки» та хореографічну композицію «Зима – Весна», танцювальний колектив 5-го класу виконав композицію «Різдвяні дзвоники».

На закінчення, хоча все це відбувалось 12 лютого, юні артисти згадали про свято, яке є свого роду містком між зимовим та весняним обрядовим циклом , свято Стрітення. Діти внесли запалену стрітенську свічу, вогонь якої, будемо сподіватись, знищив все лихе, що зазіхало на наш український народ, на його незалежність та свободу. Запалив у наших серцях вогонь Віри, Надії та Любові.

Один коментар до “Різдвяна скринька”

Залишити відповідь