81500, вул. Джерельна, 16, м. Городок Львівської області. Тел. 03-231-30462, e-mail: gorodokrvo@gmail.com

Зустріч з Валентином Морозом

 Мало в нас тих, для кого Україна — біль, а не слово.

В. Мороз

5 листопада 2013 року в актовій залі Городоцького НВК №5 відбулась зустріч з відомим українським істориком, дисидентом, щирим патріотом, який не жалів життя в боротьбі за волю України, Валентином Морозом. Присутніми на зустрічі були депутат обласної ради Володимир Саган, заступник голови Городоцької районної ради Володимир Більовський та заступник голови Городоцької районної державної адміністрації Роксолана Скобало. Півторагодинна зустріч пройшла як одна мить, адже вчителі-історики та старшокласники Городоччини з величезною увагою та зацікавленням слухали «живу легенду української історії». Як зазначив Володимир Більовський, ще 30 років тому знайомство з ним могло коштувати людині свободи. Бесіда з дослідником відбувалась у дружній атмосфері, кожен бажаючий міг запитати і отримати вичерпну відповідь.

 Валентин Мороз презентував свою нову книгу «Україна у двадцятому столітті», в якій запропонував новий «україноцентричний» погляд на історію національно-визвольних змагань. Зокрема, за теорією науковця, початком Другої світової війни варто вважати окупацію Карпатської України. Пропагує Валентин Якович ідею, що Третя світова війна уже відбулась. А ще В. Мороз висловив думку, що «нація і особистість виховуються на успіхах», тому  більше уваги на уроках історії України варто приділяти все ж героям та перемогам.

Відрадно, що не обминув увагою Валентин Якович історію Городоччини, згадавши про бій Богдана Хмельницького з поляками під Городком, «вовчухівську  офензиву», захоплення оунівцями пошти тощо.

Кожне речення Валентина Яковича видавало щиру любов до рідної землі, оптимізм у нашому майбутньому. Вражала добродушність та доброзичливість людини, у якої така непроста доля, адже, за свою непримиренну позицію, він був двічі засуджений радянською владою і провів у  таборах 13 років.

На завершення В. Мороз пообіцяв ще не раз відвідати Городоччину зі своїми лекціями. Ми, в свою чергу, щиро бажаємо Валентину Яковичу міцного здоров’я і з нетерпінням чекаємо на обіцяне нове дослідження з історії України.

Copyright © 2013. All Rights Reserved.

Освітній портал Яндекс.Метрика