«Я буду вічно жити…».

Протягом лютого 2011 року учні та вчителі Заверещицької ЗОШ І-ІІІ ступенів «Берегиня» активно готувалися до свят. А розпочалися вони з найулюбленішого для дітей – Дня Валентина. Море кольорових кульок, цікаві газети, виготовлені руками дітей, скринька у вигляді серця, аж заманювали усіх у актовий зал на романтичне свято, підготовлене учасниками шкільного самоврядування, під керівництвом найстарших – одинадцятикласниць. Діти справді всіх повеселили, адже тут були і різноманітні конкурси, де хлопчики вчилися джентльменству, і багато веселих пісень у виконанні учнів, танці. Зуміли поєднати народні традиції з сучасними, а саме – сватання. У спільному виконанні учнів 10 – 11 класів учасники себе спробували у ролі свахи, нареченого та нареченої, чим викликали масу оплесків у глядачів.

Однією з проблем, над якою працюють вчителі та учні школи, – це родинне виховання.

У другій декаді лютого на урочистий виховний захід під назвою «Свято зустрічі трьох поколінь» зійшлись діти 6-Б класу, їх матусі та бабусі. Запросили учасники до себе на дійство і вчителів школи.

В українському одязі за круглим столом з вишитими рушниками на білих мережених скатертинах усі учасники свята мали змогу розповісти про свій родовід, звичаї та традиції, які передаються з покоління в покоління, про домашні обереги, які діти принесли, щоб показати іншим та поділитись секретами їх виготовлення.

Учні мали змогу розповісти про улюблені родинні страви та поділитися їх рецептами, які заготовили наперед. Особливо цікаво було слухати розповіді бабусь. Школярі відповідати на різноманітні запитання вчительки Хоми Н.І. про свої родини та їх традиції.

Маса привітань, пісень для матусь і бабусь прозвучали у виконанні дітей. Усі учасники мали змогу приймати участь в інтелектуальному конкурсі, а також виявити свої знання на кращого знавця прислів’їв і приказок на родинну тематику.

На завершення діти змовили спільну молитву «Всемилостивий Боже» за здоров’я, добробут у родинах за неперервний місточок любові між дітьми і батьками. А також діти прочитали складену ними пам’ятку, яку вони зобов’язалися виконувати і обіцяли продовжувати роботу над створенням власного родоводу.

25 лютого, під керівництвом молодого педагога Тупісь Н.Б. – вчителя української мови та літератури було підготовлене чудове дійство до 140-річчя з дня народження відомої української поетеси Лесі Українки «Я буду вічно жити…».

Шкільний бібліотекар Квасниця О.П. організувала виставку книг творів Лесі Українки.

Впродовж свята прозвучало могутнє Лесине слово з уст учнів 7 – 9 класів. («Надія», «Стояла я і слухала весну», «Давня весна», «Горить моє серце», «На чорную хмару», «Contra spem spero»). Чудова мелодія супроводжувала читання невмирущих творів Лариси Петрівни Косач.

Учні 10 класу В’югіна Т., Бартків О., Крисько І. прекрасно виконали ролі головних героїв драми-феєрії «Лісова пісня». Все дійство на сцені справляло враження справжнього театру. Не обійшлось і без приємних сюрпризів, у виконанні заступника директора Кіргач І.М. прозвучала поезія «Досвятні вогні». Діти були вражені.

Особливо влучними виявилися слова заступника з виховної роботи Фостяк О.О., яка після подяки зауважила, що наші діти і чужого научаються, і свого не цураються. Справді, зал був переповнений учнями і батьками як у День Валентина, так і на виховному заході, присвяченому Лесі Українці.

Педагог-організатор Хома Н.І.

Залишити відповідь