«Ну що б, здавалося, слова…»

«Ну що б, здавалося, слова…»
Ну що б, здавалося, слова…
Слова та голос – більш нічого,
А серце б’ється, ожива,
Як їх почує.

Ці рядки Шевченка свідчать про велику силу впливу слова на людину. Дуже часто одне необережне слово, кинуте мимоволі, може боляче вразити людське серце. Недаремно у народі кажуть: «Гостре словечко коле сердечко».

Учениця 11 класу Городоцької ЗОШ І-ІІІ ст. № 4 Чеботарьова Вікторія взяла участь в обласному конкурсі «Мова – твого життя основа». Мета конкурсу – стимулювати інтерес учнів до мовних проблем в Україні та актуалізувати національні ідеї творчості Тараса Шевченка у контексті сьогодення.

При підготовці до конкурсу Вікторія підготувала плакат та описала усі його елементи. На малюнку було зображено букву «Я» – егоїстичне начало людської сутності. Воно не байдуже до того, які саме слова, адресовані особистості; серце – своєрідний місток, який поєднує духовне та матеріальне в людині. Якщо боляче серцю, неприємно і людській душі. І навпаки, якщо серденько радіє від приємних слів, то і душа весела.

Мова, як і серце, є з’єднувальною ланкою між матеріальною і духовною культурою суспільства. Стан мови визначає рівень загальної культури та національної свідомості громадян.

Тому перш, ніж щось казати, треба добре обміркувати, а чи не нашкодять твої слова.

Залишити відповідь