Творчий геній Шевченка сіятиме на народній ниві живе насіння оновлення

«Феномен Шевченка відбиває нашу національну природу, наше світосприйняття, наше минуле і нашу надію на майбутнє. Він символізує душу українського народу, втілює його гідність, дух і пам’ять…». Такими словами охарактеризував Т. Шевченка Євген Сверстюк . І справді, творчий геній великого сина України завжди сіятиме в наших душах зерно правди, будитиме нашу свідомість і «сіятиме на народній ниві живе насіння оновлення». Цього року виповнилося 200 років від дня народження Кобзаря. З цього приводу у Бірченській ЗОШ I-II ступенів, починаючи від січня, проводились заходи на вшанування пам’яті великого поета і мислителя. З 3 по 7 березня було проведено літературний тиждень, присвячений 200-річчю від дня народження Т.Г.Шевченка. Таким чином учні мали можливість детально ознайомитися з творчою спадщиною митця.

У понеділок відбулася святкова лінійка, на якій ведучі, дев’ятикласники, ознайомили усіх з життєвим і творчим шляхом Т. Шевченка

У вівторок старшокласниками і вчителем української мови та літератури була організована виставка творів Кобзаря.

Тарас Шевченко, як художник, займає чільне місце в українському образотворчому мистецтві. Він став першим, хто проклав новий реалістичний напрям в українському мистецтві. Живопис для нього був потребою, вираженням його творчого духу. Тому в середу школярі знайомилися із Шевченком-художником. Діти мали можливість оглянути картини митця. У спеціально відведеному місці учні зробили власну виставку малюнків до творів Т.Шевченка. Свої картини діти захищали читанням поезій напам’ять .

У четвер школярі знайомилися з Шевченком-поетом. Був проведений конкурс на кращого читця поезій Т. Г. Шевченка. Переможців визначало незалежне журі. Діти отримали грамоти за 1-ше, 2-ге і 3-тє місця.

У п’ятницю учні робили інсценізації до творів Т.Шевченка, зокрема до «Лілеї», «Русалки». Старшокласники готували газету, присвячену життєвому і творчому шляху великого поета.

Загалом дітям дуже сподобалось брати участь у літературному тижні,адже таким чином вони не лише вшанували пам’ять нашого пророка, а й самі змогли проявити ініціативу, творчість, вміння декламувати поезії і розуміти їхній глибокий зміст.

 

Залишити відповідь