Земля – наш спільний дім

Починаючи з 1917 року,радянська влада прививала народу аксіому «Людина – господар природи». Відповідно до якої більшість і поводилась. Потрібні дерева для будівництва? Будь-ласка! І ніхто не задумувався, що, можливо, цим деревам більше 100 років, що їх залишилось дуже мало. Можна отримати круглу копієчку з продажу перших квітів, дарма що вони занесені до Червоної книги, будемо продавати! Людина ж Господар!

І так догосподарювались, що назавжди зникли десятки представників флори і фауни. А скільки ще стоїть на порозі зникнення?!Тому, щоб не допустити знищення рідкісних видів рослин та тварин,потрібно екологічне виховання починати з раннього дитинства. Щоб діти усвідомлювали відповідальність за зламане деревце, вирвану квітку, забруднені річкучи озеро. Для цього в нашій державі проводять Всеукраїнський конкурс колективів екологічної просвіти «Земля – наш спільний дім». Цього року учасники екологічної просвіти працювали над темою : «Охорона первоцвітів. Збереження ранніх квітучих рослин».

17 березня колектив екологічної просвіти «Еколенд» Мавковицького НВК прийняв участь у районному етапі цього конкурсу. Девіз колективу: «Встаньте, люди, миром за природу». Учні розповіли про загадку природи, сповнену краси та довершеності, а саме – проліски, дикорослі тюльпани, сон-траву, барвінок,крокуси, нарциси. Виступ «Еколенду» був доповнений показом плакатів та відео звернень,щодо збереження ранніх квітучих рослин та природи загалом. Було виконано пісню «Все це дари Божі» М.Шалайкевич. (Музичний супровід – вчитель музики Грициняк І.Я.)Учасники екологічної просвіти Мавковицького НВК : Малець В.,Білей Ю., Кратко Т., Михайляк Н., Хавер Ю., Фостяк Д. та Сліпко З. (8 клас) і Шандра В. (10 клас). Керівник і режисер – Сенишин Леся Ярославівна.

Результат конкурсу – «Еколенд» на п’ятій сходинці. Непогано, але це не привід для заспокоєння. Для досягнення першої, потрібно ще багато та наполегливо працювати.

 

Залишити відповідь