81500, вул. Джерельна, 16, м. Городок Львівської області. Тел. 03-231-30462, e-mail: gorodokrvo@gmail.com

Якщо говорити між нами – то все починається з мами!

Коло, риску, закарлючку На папері пише ручка. Все з’єдналось загадково, І з’явилось перше слово. Здогадались, яке саме? Наймиліше в світі – «мама».

13 травня 2014 року у Речичанській ЗОШ відбулося свято, присвячене матерям, в якому брали участь учні 1-9 класів. Історія свята матері має чужоземне походження. Воно народилося у далекій Америці. Започаткувала це свято жінка Анна Джарвіс. 9 травня 1905 року вона втратила свою матір. Ця втрата надихнула її на велику подвижницьку працю: вона написала тисячі листів до державних чиновників, політиків, священиків, щоб ті прийняли державне рішення і один день на рік присвятили матерям — таким чином суспільство мало б віддати шану найдорожчій людині на світі, якою є мати. 1910 року губернатор американського штату Західна Вірджинія видав рішення про святкування Дня матері. Громадський рух поширювався усіма штатами Сполучених Штатів Америки, і у 1914 році президент Вільсон підписав резолюцію Конгресу, в якій День матері було оголошено державним святом. Невдовзі 43 держави світу теж приєдналися до цього руху.1929 року жіноча громадська організація Союз українок Галичини (територія Західної України, яка перебувала у складі Польщі) звернулася до громади щодо встановлення Дня матері. Українська громада щиро підтримала цю пропозицію. На святі прозвучали поезії, в яких учні дякували своїм мамам за ласку. ніжність, тепло, терпіння. Не забули і про бабусь, які теж дали життя і виховують не лише дітей, а й онуків. Учні співали пісень, в яких прозвучали теплі слова подяки за щоденну турботу. Свято підготували і провели: вчитель світової літератури - Гурманкіна Ірина Григорівна, вчитель музичного мистецтва - Грициняк Оксана Владиславівна, вчитель початкових класів - Шніцар Наталія Михайлівна.

Дощі, що йшли багато днів,- затихли, І сонце літній день поцілувало. За вітром хмари чорні десь поплили, Земля в віночок волошковий вбралась.

Це мамин день, сьогодні в мами свято, Несем свої серця з любов’ю мамі, На світі слів прекрасних є багато, Але для неї їх усіх замало.

Ми віддаємо маму в руки Божі, Він знає, як її нагородити, Він на стежках життєвих допоможе, І відповість на всі її молитви.

Copyright © 2013. All Rights Reserved.

Освітній портал Яндекс.Метрика