В. Сухомлинський у діалозі з сучасністю

sam_079322 березня відбулася конференція вчителів початкових класів та вихователів ДНЗ на тему “В. Сухомлинський у діалозі з сучасністю”.

Роки віддаляють нас від часу, коли жив і творив цей великий гуманіст і педагог. Та створена ним система навчання і виховання не тільки збагатила педагогіку новими положеннями і новаторськими ідеями, а перетворилась на життєдайне джерело інтерактивних педагогічних технологій. Спадщина В. О. Сухомлинського надихає вчителів на пошуки нових підходів до організації навчально-виховного процесу і є завжди актуальною.

У конференції взяли участь 36 представників ЗНЗ І ДНЗ району. До виступу записались і поділились своїм досвідом 10 учителів і 3 вихователі. Про Сухомлинського як людину, вчителя, вченого підготували виступ вчителі Петрунь О.Б. (Коропузька ЗОШ) та Брев’як О. М. (Зашковицька ЗОШ). В новому світлі зазвучали теми морально-етичного та екологічного виховання у виступах вихователів ДНЗ Світенко Г. П. (ДНЗ №4), Ручкіної Л. В. (ДНЗ №3), Канафоцької Л. З. (ДНЗ №2) та вчителів Мозоли Г.С. (Городоцька ЗОШ№4), Хомич О. В. (Родатицька ЗОШ), Корончевської О. Є. (Переможненська ЗОШ). У виступах вчителів Филипів (Завидовицький НВК), Галевич О. С. (Городоцька ЗОШ №2) по-новому висвітлена тема особистісно орієнтованого навчання. Вчитель початкових класів Завидовицького НВК Филипів О. І. у виступі “Співдружність сердець” провела паралель між сучасними груповими формами навчання та новаторськими ідеями навчання в колективі Павлиської школи.

Поради В.О. Сухомлинського щодо правильного співвідношення між теоретичним матеріалом і практичними навичками та вміннями учнів лягли в основу виступу Ткачишин Б. І. про контроль і оцінювання у концепції розвивального навчання. Питання розвитку творчого потенціалу учнів порушила Сирота Г. І. (Родатицька ЗОШ). Про роль сільського вчителя говорила Сеньків Ю. Р. (Новосільська ЗОШ).

Після виступів була проведена з присутніми інтерактивна вправа “Незакінчене речення”. Вчителі, передаючи малюнок серця, закінчували вислови В.Сухомлинського.

Приємним є той факт, що конференція була не заради конференції, а дала можливість учасникам збагатити свою творчу скарбничку корисними знахідками, порадами зі спадщини В . О. Сухомлинського.

Найголовніший висновок, який зробили учасники конференції, полягав в тому, що школа, за поглядами В. Сухомлинського , покликана бути Школою радості для дітей, Школою творчості для вчителів та Школою спокою для батьків, родин і суспільства.

Залишити відповідь