Засідання школи педагогічної майстерності

Цьогорічна робота школи педагогічної майстерності вчителів української мови та літератури розпочалися 8 жовтня . Зустрілися педагоги, щоб обговорити цікаву тему : «Створення сприятливих умов для творчого розвитку учнів на уроках української літератури шляхом розв`язання проблемних запитань».

Засідання відбулося у кабінеті української мови та літератури. Переможненської ЗОШ, де вчитель Федух Данута Іванівна провела відкритий урок з української літератури у 7 класі. Вдало підібрана тема уроку за історичною повістю Івана Франка «Захар Беркут» дозволила вчителеві розкрити ідею патріотизму в повісті, простежити, як у випробуваннях гартуються характери персонажів твору .

Федух Д.І. дібрала ім`я уроку «Людина зажди має вибір!». Перед вибором стояли не лише літературні персонажі, а й школярі. Вдало підібрані проблемні запитання допомогли семикласникам осмислити вчинки героїв, оцінити їх людські якості .

Справжнім акордом уроку стала пісня про героїв, що віддали життя за Україну, яку виконала семикласниця Романів Вікторія . Під звуки пісні вчителька перекинула місток з минулого в сучасне, підсумувавши, що патріоти в Україні завжди були, є і будуть.

Наступним етапом засідання було обговорення питання проблемного навчання як засобу формування творчої активності й самостійності учнів. Учителі – члени школи педагогічної майстерності обговорили статтю Соколової І. М. «Проблемне навчання учнів у спеціалізованих і профільних класах», поділившись досвідом використання елементів проблемного навчання в себе на уроках

Залишити відповідь