Родатицький НВК

Саврей Степан ВасильовичДиректор Родатицького НВК  – Саврей Степан Васильович

рік народження    –   1954

освіта –        вища, Дрогобицький державний  педагогічний інститут  ім. І.Франка,  вчитель  фізики та  астрономії.  З 1980 року директор   Родатицької ЗОШ І-ІІІ ст..

Шкільництво у Родатичах має давню історію. Перші корпуси школи були збудовані в 1903 році, один з них , на жаль, не зберігся. До 1939 року в селі Родатичі діяла чотирирічна школа, у якій навчання проводилось польською мовою. Школа була розміщена  у старенькому будинку, в ній працювали 3 учителі. Навчання було платним, за рік навчання треба було заплатити 4-5 злотих. З 1939 року в селі почала діяти семирічна школа з українською мовою навчання. 1 вересня 1944 року в Родатичах знову почала діяти семирічна школа. Очолював педколектив Бородач М.Ю. В 1953 році було збудовано ще один корпус школи і її було реорганізовано в середню. В 60-х роках збудовано ще два шкільні приміщення і школа розмістилася в чотирьох корпусах. Першим директором середньої школи став Одноволов М.Д. З 1980 року незмінним директором школи є Саврей С.В.

Поряд із старими корпусами в 1995 році було зведено нову школу, в якій навчаються діти із сіл Родатичі, Тучапи, Вовчухи Городоцького району, Бортятин, Довгомостиська Мостиського району, для яких організовано  під’їзд шкільним автобусом.

Серед випускників школи  – доктор математичних наук Сявавко М.В., ректор інституту новітніх технологій ім. Чорновола Когут В.М., заступник директора ЛОІППО Кацюба М.Р., викладачі ВНЗ різних ступенів акредитації, керівники підприємств і установ. Багато випускників школи стали вчителями, в т.ч. і рідної школи. В числі випускників школи –  один генерал медичної служби, полковник української армії, п’ять  полковників міліції, полковник МНС.

Станом на 1 вересня 2016 року в НВК налічується 237 вихованців. Серед них у школі І-ІІІ ступенів навчається 212 учні, у дошкільному відділенні – 25. Всього в школі 29 педагогічних працівників.

З них:
– спеціаліст вищої категорії – 11 вчителів
– спеціаліст І категорії -10 вчителів
– педагогічне звання «старший учитель» -5 вчителів
В НВК працює 11 класів.

З допомогою відділу освіти, Родатицької сільської ради та спонсорів замінено 25 вікон на металопластикові, обладнано внутрішні туалети . Зроблено поточний ремонт.
У 2016 році завершено ремонт спортзалу, зокрема повністю замінена підлога.
Обслуговуючий персонал школи нараховує 16 чоловік. В НВК хороший спортзал, актовий зал, шкільна їдальня, в якій харчується безкоштовно 83 учні 1-4 класів, діти учасників АТО, діти з малозабезпечених сімей.

У НВК обладнано 2 комп’ютерні класи.

У 2007 році в НВК було введено в експлуатацію нову дахову котельню, що дало можливість значно зекономити енергоносії.
Адміністрація НВК спільно з педколективом, батьками постійно дбає про створення умов для навчання і виховання учнів, в першу чергу санітарно-гігієнічних. В обов’язковому порядку проводиться диспансерний огляд всіх учнів. Для покращення цієї ділянки роботи налагоджено співпрацю з медичним персоналом місцевої амбулаторії.

Непоганих успіхів учні НВК досягають в олімпіадах з навчальних предметів, беруть участь Міжнародному конкурсі з української мови ім. Петра Яцика, Міжнародних конкурсах «Левеня», «Бобер», «Кенгуру», знавців поезії Т.Шевченка. Кращі спортсмени школи були призерами районних спортивних змагань.

Родатицький НВК працює над проблемою “ Формування компетентностей учнів засобами інноваційних технологій ”. Різні її аспекти є основою діяльності педагогів .

В останні роки в навчальному процесі все частіше раціонально і доцільно використовуються мультимедійні засоби навчання.

Виховна діяльність НВК направлена на формування конкурентноспроможної особистості і передбачає виховання національно свідомої, духовно багатої молодої людини. Зусилля педагогів спрямовані на формування в учнів почуття патріотизму, поваги до історичного минулого та сучасності українського народу. На високому рівні проведено акцію “Незабудки пам’яті”, “Запали свічку”.

Варто відмітити співпрацю церкви і школи у вихованні наших дітей . Часто відвідуює НВК та проводить бесіди з учнівською молоддю отець Григорій. Отець Мирослав та отець Григорій є гостями багатьох шкільних свят та виховних заходів .

Залишити відповідь