Заверещицька ЗОШ І-ІІІ ступенів “Берегиня”

Рибак Марія ІванівнаДиректор Заверещицької ЗОШ І-ІІІ ступенів «Берегиня» – Рибак Марія Іванівна
рік народження – 1953
освіта – вища, Львівський національний університет імені Івана Франка, вчитель історії; на посаді директора працює з квітня 1986 року.

Серед архівних документів зберігається справа 2966 про заснування та діяльність початкової школи в с.Цунів у 1890 р., яка діяла до 1939 р. Збереглося розпорядження від 1925 року про перехід школи на двомовне навчання за просьбою 20 дітей (українська і польська).У 1927році, 1931році зафіксовані декларації батьків з домаганням навчання у школі українською мовою. 1вересня 1959 року школа була реорганізована у восьмирічну. З 1 вересня 1989року отримує статус основної школи, а статус ІІІ ступеня – 25.08.1998року. 1 вересня 1999 року учні почали навчатися у новозбудованій школі. За покликом серця, бажанням батьків, учнів та ініціативи педагогів з 2001року її присвоєно власну назву «Берегиня».

Школа укомплектована педагогічними кадрами:
вчителів – 29,
вихователів – 2, старша медична сестра – 1.
На постійній основі працює 27 педагогів, сумісників – 2.

Серед вчителів :
• Вчителі – методисти – 2 ;
• педагогічне звання «старший учитель» – 5;
• спеціаліст вищої категорії – 10;
• спеціаліст І категорії – 9;
• спеціаліст ІІ категорії – 2;
• спеціаліст – 3;
• молодший спеціаліст – 3.

Є 13 класів, де навчається 212 учнів :
І ступеня – 90 учнів;
ІІ ступеня – 106 учнів;
ІІІ ступеня – 16.

Молодший обслуговуючий персонал нараховує 15 чол.
Працює шкільна їдальня у якій харчується 90 учнів 1 – 4 класів та 2 дітей- сиріт (Закаль Ігор, Тимцан Павло), 1 дитина позбавлена батьківського піклування(Гордінець Вікторія) та 1 дитина учасника АТО (Слупський Віталій). Є належні умови для харчування всіх учнів школи.

Маємо комп’ютерний клас. Дієво працюють 10 навчальних кабінетів, спортзал та майстерня.
Дирекція школи спільно з педколективом, батьками постійно дбає про створення умов для навчання і виховання учнів, в першу чергу санітарно-гігієнічних. В обов’язковому порядку проводиться диспансерний огляд всіх учнів школи, у проведенні якого допомагають працівники сімейної амбулаторії. Сух Р.М., Саєвич Л.Б.

Робота школи здійснюється згідно плану, який щорічно обговорюється і затверджується на серпневій педагогічній раді. Діагностичне опитування, бесіди за «круглим столом» допомагають створити єдиний і реальний план роботи, який зручний для погодження з планами роботи класних керівників та для перевірки його виконання.

Перспективний план складено на 5 років (2016-2020рр.), поставлено завдання «… Берімось краще до роботи, змагаймось за нове життя». Цього року школа працює над проблемою «Використання активних форм, методів навчання та виховання, як засіб для формування фізично здорової, національно-свідомої та творчої особистості».

Педколектив знає, яку школу хоче створити, що чекає на нас у майбутньому і шукає шляхи її розвитку. Дирекція школи заохочує творчий пошук вчителів, спонукає до самоосвіти, раціонально і доцільно використовуються мультимедійні засоби навчання. Впродовж останніх 5-ти років за результатами навчально-виховної, методичної, господарської роботи школа постійно входить у десятку середніх шкіл району.

За результатами Всеукраїнських олімпіад ІІ етапу з різних дисциплін маємо 10 призерів, що складає 25,6% від кількості учасників та 2 призерів ІІІ етапу. Школярі є переможцями і міжнародних конкурсів «Кенгуру», «Левеня», «Соняшник».Команда школи «Феномен» зайняла І місце в районному конкурсі «Що? Де? Коли?» та брала участь в обласному. Обдаровані діти розвивають свої творчі здібності у шкільних та позашкільних гуртках.

Виховна робота школи спрямована на формування національно-свідомої, духовно-багатої особистості. У школі працює історико-краєзнавчий музей «Берегиня», робота якого спрямована на пізнання історичного минулого свого народу.У музеї діє 9 експозиційних розділів історико-культурного змісту. У 2015 році завдяки вчителям школи цю експозицію доповнено розділом «Революція гідності», а 2016р. – розділом «Герої не вмирають». Освячено меморіальну дошку пам’яті випускника М.М.Самсона з написом : «Тут навчався Самсон М.М. Він захищав нас усіх – неньку Україну. Школа свого сина пам’ятатиме навіки. Слава герою». Проведено зустрічі з учасниками АТО Павлишиним І., Павлишиним М., Грицаком М., Грицаком Л. та їх родинами, організовано акції «Подаруй книжку та солодощі солдату», відвідано учасників бойових дій у Львівському госпіталі. Щороку проводяться акції «Незабудки пам’яті. Засвіти свічку»., «Великодній кошик», «Миколай іде – дарунки несе», «Посади дерево». При вході до школи височіє погруддя Великого Кобзаря. Педагогічний та учнівський колективи мають можливість духовно оздоровитись у капличці Пресвятої Богородиці.

Продовжуємо формувати імідж НВК «Берегиня». Спільно реалізовуємо завдання «Берегиня – моя оселя, моя родина, моя маленька рідна Україна».

Залишити відповідь