Градівська ЗОШ І-ІІІ ступенів

Файфар Любов СтепанівнаДиректор Градівської ЗОШ І – ІІІ ступенів – Файфар Любов Степанівна
рік народження – 1959
освіта – вища, Дрогобицький державний педагогічний університет імені Івана Франка, вчитель початкових класів;
на посаді директора працює з вересня 1997 року.

Серед архівних документів у «Звіті про реорганізацію і діяльність народної школи» 1874 року зазначено, що будинок шкільний, призначений для навчання, в доброму стані. У протоколі вказується кількість дітей: хлопців – 59, дівчат – 71.

Лічба дітей до школи:
1870/1 – хлопців – 36, дівчат – 10;
1871/2 – хлопців – 34, дівчат – 8;
1873/3 – хлопців – 42, дівчат – 10.

Населення села Гошан – 1048. Учителем в Гошанах – Медет Максимович, Борислав 1845, 30 травня; греко-католик.

В декларації, від 7 листопада 1894 року зазначається, що потрібно платити податок панству з кожного, який становить 15% на фундацію речей шкільних.

З 1936 по 1937 рр. в Гошанах знаходиться трирічна публічна школа, повіту Рудківського. Директор школи – Кароліна Шунял. За шкільним журналом неповної середньої школи села Гошан учнів першого класу на 1939 – 1940 н.р. налічувалося 41 дитина, класний керівник – Стрільбицька Дорота. За шкільним журналом 3-го класу села Гошан на 1940 – 1941 н.р. навчалося 25 дітей, які були переведені до наступного класу.

З 1950 р. директором школи була Ридош Антоніна Олександрівна. З 1956 по 1961 рр. – Білинська Марія Юрківна. У 1959 році Гошанівську семирічну школу реорганізовано у восьмирічну.

У 1961 році село Гошани перейменовано на Градівку. У тому ж році розпочато будівництво нової школи (директор школи Фещин Володимир Миколайович).

У 1974 році восьмирічну школу реорганізовано у середню (директор Цигилик Тарас Іванович).

Школа розміщена у двох корпусах. Укомплектована педагогічними працівниками. На постійній основі працює 24 педагоги.
Серед вчителів:
педагогічне звання «старший вчитель» – 2;
спеціаліст вищої категорії – 9;
спеціаліст І категорії – 7;
спеціаліст ІІ категорії – 5;
спеціаліст – 3.

Є 11 класів, де навчається 140 учнів:
І ступеня – 68 учнів;
ІІ ступеня – 61 учнів;
ІІІ ступеня – 11 учнів.

Молодший обслуговуючий персонал нараховує – 14 чоловік.

Працює шкільна їдальня, у якій організовано безплатне харчування учнів 1 – 4 класів. Є належні умови для харчування всіх учнів школи.
У комп’ютерному класі розміщено 14 комп’ютерів та 1 у приміщенні корпусу №1 для потреб педагогічного колективу. Дієво працюють 9 кабінетів, спортзал та майстерня.

Дирекція школи спільно з педколективом, батьками постійно дбає про створення умов для навчання і виховання учнів, в першу чергу санітарно-гігієнічних. В обов’язковому порядку проводиться диспансерний огляд всіх учнів школи, у проведенні якого допомагають працівники Градівської амбулаторії.

Робота школи здійснюється згідно річного плану, який щорічно обговорюється і затверджується на серпневій педагогічній раді. Діагностичне опитування, бесіди за «круглим столом» допомагають створити єдиний і реальний (графічний) план роботи він зручний для погодження з планами роботи класних керівників та для перевірки його виконання.

Для реалізації науково-методичної проблеми школи («Компетентнісний підхід до формування розвиненої особистості учня») протягом навчального року тривав процес організації і удосконалення відповідної фахової освіти, пошук нових форм і функціональних структур з підготовки вчителя в загально методичному, психолого-педагогічному та науково-теоретичному аспектах.

Протягом 2015-2016 н. р. вся виховна робота спрямована на втілення в життя національної ідеї, основних положень «Основних орієнтирів виховання».

Класні керівники реалізували виховну роботу через принципи демократизації, гуманізації, народності виховання.

У процесі виховної роботи формували громадянина, патріота, інтелектуально розвинену, духовно і морально зрілу особистість. Виховна робота школи була спрямована на виховання таких моральних якостей: совісті, патріотизму, людяності, почуття громадянської і власної гідності, творчої ініціативи.

Велика увага приділялася вихованню в учнів свідомого ставлення до обов’язку, прав і свобод людини, поваги до Конституції України, державних символів.

Виховні години проводяться згідно розкладу. Кожного понеділка перед уроками виконується Державний Гімн України. Створено раду профілактики правопорушень серед учнівської молоді, яка проводиться регулярно. На внутрішкільному обліку не знаходиться жоден учень. Поведінка окремих дітей, стан дисципліни в школі розглядалося на засіданнях органів учнівського самоврядування та під час проведення загальношкільних лінійок.

У школі виховання школярів здійснюється через такі форми роботи, як: ранок, дискусії, бесіди за круглим столом, тренінги.

Протягом півріччя проводились традиційні заходи: свято Першого дзвінка, День вчителя. Шкільна Козацька Рада здійснила Посвяту в козачата «Ми роду козацького діти, землі української цвіт» (Данилів Н. М.). Учні школи взяли участь у тереновій грі «Листопадовий чин» в м. Городок (Худоба Н. О., Данилів Н. М.). Щоб правильно організувати процес виховання, у школі працює методоб’єднання класних керівників. 22 жовтня проведено відкриту виховну годину на тему: «Лицарі без жаху і без смерті» (до 73 річниці утворення УПА), «Це потрібно не мертвим, це потрібно живим» (3 грудня 2015 р., Музика С. С.).

Шкільне свято «Осінь золотава» (поетичні читання, виставки, конкурси) Станкевич О. Я. Проведено ряд заходів на тему: «Великий голод – вічний гріх»; акції «Незабудки пам’яті» (Худоба Н. О., Ільків О. І.), «Запали свічку» (до Дня вшанування жертв Голодомору); тематичну лінійку, присвячену Євромайдану та Революції Гідності; перегляд діафільму «Шлях у Європу» (Скварчило М. П.). здійснено поїздку з головою учкому та головами рад у військовий госпіталь (у руслі Акції милосердя «Подаруй тепло свого серця» (збір коштів, подарунків, листів, листівок) (Посівнич Б. І., Худоба Н. О.). Здійснено поїздку до В. Любіня (КЗЛОР, школи-інтернату) із зібраними подарунками «Свято радості й добра» (Данилів Н. М.). Проведено свято Миколая для учнів школи.

Відбувся загальношкільний конкурс колядок, щедрівок, віншувань «Різдвяна зірка». Згідно плану роботи школи проведено Тиждень правових знань, Тиждень рідної мови. Практикувались спільні заходи з батьками і дітьми. Це екскурсії, відвідування театру ім. Марії Заньковецької, разом з батьками учні школи побували у розважальному комплексі «Ашан» м. Львів.
Проведено тематичні лінійки: «Моя соборна Україна» (до Дня Злуки), «Понад Крутами вічність у сурми сурмить», до Міжнародного дня рідної мови – ранок «Дзвени струмочком, рідна мово» (Данилів Н. М.), цей ж захід проведено в Народному домі Градівки, вечір-реквієм вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні (Шимкова М.Г.)

Організовано і проведено ряд заходів до Шевченківських березин: покладання вінка до пам’ятника поетові; ранок «Візьму я в руки «Кобзаря»» (Марко М. І., Вантух О. П.); шкільне свято «Шевченко єднає нас» (Посівнич Б. І.), це ж дійство «Кобзар єднає всіх» було проведено у Народному домі; шкільний конкурс на краще читання та знання творів Т. Г. Шевченка (Худоба Н. О., рада учнівського самоврядування), переможцями стали Марко Соломія (4 клас), Град Мар’яна (7 клас), Сорока Мар’яна (9 клас), Данилів Діана (5 клас), Войтановська Вікторія (5 клас).

Проведено літературний ранок до 145-річчя від дня народження Лесі Українки «Безсмертна іскра Прометея» (Шимкова М. Г.), ранок «Книга – джерело знань» (Брездень С. П.), відкриту виховну годину «Здоров’я людини – найцінніший скарб» (Ільків О. І.), на яку було запрошено лікаря Белюх О. М.
Відбувся конкурс агітбригад «Молодь обирає здоров’я» (Станкевич О. Я.)
Спортивні змагання: міжшкільний турнір з міні-футболу; змагання між учнями 5-6 класів «Старти надій» (Лучинін Р. М.).

Наші учні брали участь у Святі Героїв та в міжшкільному конкурсі на краще читання та знання творів Т. Г. Шевченка. Також було проведено захід до 30-річчя до Чорнобильської трагедії «Дзвони Чорнобиля» (Гишка Н. М.), було оформлено у вестибюлі писанкове дерево та у корпусі № 2 (Данилів Н. М., Худоба Н. О.).

У травні було проведено такі заходи: до Свята Матері «Тобі, рідна ненько» (Вовчик Л. М.), «Слово про Матір» (Ільків О. І.), «Великий Каменяр» (Шимкова М. Г.), свято останнього дзвінка.
Всі ці заходи допомагають у формуванні громадянської національної самосвідомості, художньо-естетичної, правової, екологічної культури, індивідуальних здібностей і таланту дітей.
Учні нашої школи мають успіхи у районних змаганнях: Пстрий Денис (8 клас) – ІІ місце з легкої атлетики, М’єскало Ростислав (10 клас) – ІІ місце з легкої атлетики.
Проведено батьківські збори на тему: «Взаємодія сім’ї і школи – запорука успішного навчання і виховання» (вересень 2015 р.), «Адміністративна відповідальність батьків згідно з Законом України “Про освіту”» (березень 2016 р.).

Учні школи залучені до гурткової роботи.

Залишити відповідь